Росія сприяє підготовці дітей в

Росія сприяє підготовці дітей в "ДНР" до бойових дій: ГПУ відкрила справу

Укрінформ
Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом сприяння Російської Федерації в підготовці дітей до бойових дій.

Про це повідомляється на сайті ГПУ.

"Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України на підставі публікації "Правозахисники показали, як в ОРДО мілітаризують дітей", розміщеної 5 травня 2019 року на Інтернет – сайті "Українська правда", розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-1, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-4, ч. 1 ст. 304, ч. 3 ст. 149 та ч. 1 ст. 438 КК України", - йдеться у повідомленні.

Установлено, що в порушення норм міжнародного права, а також законів та звичаїв війни представники незаконного збройного формування терористичної організації "ДНР" за фінансової та організаційної підтримки РФ через військові табори і псевдопатріотичні клуби готують дітей до бойових дій. Разом з тим дітей виховують у дусі ідеології сепаратизму та "русского мира".

"Відповідно до статей 47, 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Окупаційна держава може залучати до примусових робіт лише осіб, що перебувають під захистом, яким виповнилося 18 років, і лише до такої роботи, яка є необхідною для забезпечення потреб окупаційної армії або для належного забезпечення населення окупованої країни комунальними послугами, продуктами харчування, житлом, одягом, транспортом та медичними послугами", - підкреслили у ГПУ.

Наголошується, що особи, що перебувають під захистом, не можуть бути примушені виконувати будь-яку роботу, що передбачала б їхню участь у воєнних операціях. Окупаційна держава не може вимагати від осіб, що перебувають під захистом, застосовувати силу для забезпечення безпеки приміщень, де вони виконують доручену їм роботу.

Читайте також: Завербований працівник арсеналу ЗСУ мав сприяти Росії у здійсненні теракту — СБУ

Крім цього, підпунктом ХХVI пункту «в» статті 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду передбачено, що набір або вербування дітей у віці до п'ятнадцяти років у склад національних збройних сил або їх використання для активної участі в бойових діях є військовим злочином.

"На теперішній час вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначених кричущих правопорушень.

Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду", - зазначили у ГПУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-