Група “Першого грудня” закликає Зеленського не відступати від орієнтирів Революції Гідності

Група “Першого грудня” закликає Зеленського не відступати від орієнтирів Революції Гідності

Укрінформ
Ініціативна група «Першого грудня» закликає переможця президентських виборів Володимира Зеленського не відступати від орієнтирів Революції Гідності.

Про це йдеться у зверненні «Ще раз про відповідальність еліт», опублікованому на сайті групи “Першого грудня”.

«Володимир Зеленський розпочинає своє президентство в умовах виразного запиту на зміни й великих соціальних очікувань, на які він змушений буде відгукнутися. Важливо лише, щоб тлумачення президентською командою цих очікувань не суперечило засадничим цінностям та орієнтирам, за які народ заплатив уже дорогою ціною», - застерігає ініціативна група «Першого грудня» у своїх перших висновках за результатами президентських виборів.

Як зазначили учасники групи, попри задекларовану підтримку Петра Порошенка, група приймає вибір більшості виборців, але відповідальність за дії нового президента мають нести передусім ті, хто його підтримав.

«Ми будемо раді, якщо, опонуючи його кандидатурі, ми помилилися. Нам важить доля України, а не наше реноме», - підкреслили члени ініціативної групи «Першого грудня» В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

Першочерговим завданням для українського політичного класу, на думку учасників Групи, має бути не формування альянсів, а покаяння.

«Саме в надрах української еліти зародилася та ненависть до свого політичного конкурента, яка стала навіть більшою за ненависть до прямого ворога і якою так легко було маніпулювати згодом. У діях нашої еліти добре прочитувався партійний чи особистий інтерес, але з великим трудом можна було побачити Україну», - йдеться у зверненні.

Новообраний президент та його команда, переконані учасники Групи, не повинні відступати від орієнтирів, яких дотримувалася Українська держава після Революції Гідності: євроатлантичного розвитку України; справедливого миру й національних інтересів України; перетворення України на територію верховенства права, захищеної культурної й релігійної ідентичності та соціальної справедливості; постійного діалогу з громадянським суспільством.

«За майже 4 місяці президентських перегонів українське суспільство пережило чимало стресів і виголосило «великих слів велику силу». Тепер настав час для задуми - не про минуле, яке вже не зміниш, а про майбутнє, в якому маємо взяти активну участь», - нагадують інтелектуали політичним елітам.

Читайте також: Зеленський написав своє ім'я у Facebook українською мовою

Як повідомлялося, створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої увійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил.

Фото: Олег Петрасюк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-