Площа заповідників України стала більше на 80 тисяч гектарів - указ

Площа заповідників України стала більше на 80 тисяч гектарів - указ

Інфографіка
Укрінформ
Президент Петро Порошенко підписав низку указів щодо збільшення площі природно-заповідного фонду України на понад 80 тисяч гектарів.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Президент України Петро Порошенко підписав низку указів щодо створення та розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, якими збільшено площу природно-заповідного фонду України на понад 80 тис. гектарів, частина яких входить до складу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, згідно з Указом «Про оголошення акваторії Азовського моря гідрологічним заказником загальнодержавного значення «Приморський» відповідний статус надається з метою збереження та відтворення біологічного різноманіття акваторії Азовського моря, водно-болотного угіддя міжнародного значення «Коса Обиточна та Затока Обиточна».

Відповідно до статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» глава держави постановив оголосити гідрологічним заказником загальнодержавного значення «Приморський» погоджену в установленому порядку акваторію Азовського моря загальною площею 13 тис. 115 гектарів, що прилягає до адміністративних меж Приморського району Запорізької області. Кабінет міністрів упродовж 6 місяців має забезпечити затвердження Положення про цей заказник та дотримання режиму охорони і збереження акваторії Азовського моря, оголошеної заказником загальнодержавного значення, зі збереженням рибальства.

Президент також підписав укази про створення трьох національних природних парків - на Рівненщині, Львівщині та Херсонщині.

Зокрема, указом № 131/2019 глава держави постановив утворити Нобельський національний природний парку з метою збереження, відтворення і ефективного використання типових та унікальних природних комплексів Західного Полісся, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Створення цього парку на території Зарічненського району Рівненської області сприятиме збереженню біологічного різноманіття, а також підвищенню рекреаційної привабливості регіону. До його території погоджено в установленому порядку включення 25 тис. 318,81 гектара земель державної власності (у тому числі з вилученням у землекористувачів), що надаються національному природному парку у постійне користування.

Крім того, указом № 130/2019 Президент затвердив створення національного природного парку «Бойківщина» на території Турківського району Львівської області задля збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття українських Карпат, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. До його території включається 12 тис. 240 гектарів земель державної та комунальної власності.

Указом № 140/2019 Порошенко затвердив створення національного природного парку «Кам'янська Січ» на території Бериславського району Херсонської області з метою є збереження генетичного, видового, ландшафтного та екосистемного різноманіття степів правобережжя Дніпра. До території парку включається 12 тис. 261,14 гектара земель державної власності.

Читайте також: Лось залишається у Червоній книзі - рішення суду

Президент також підписав укази про зміну меж території національних природних парків «Синевир», «Зачарований край», «Олешківські піски», «Білобережжя Святослава» та Ужанського національного природного парку.

Зазначається, що підписані укази розроблені на виконання Закону «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» та з урахуванням міжнародних зобов'язань, узятих нашою державою в рамках участі у Конвенції про охорону біологічного різноманіття, Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

"Реалізація положень указів сприятиме збереженню і відновленню генофонду тваринного і рослинного світу, зокрема рідкісних, зникаючих, реліктових, ендемічних видів, типових екосистем і біотопів, а також підвищенню спроможності територіальних громад та матиме позитивний вплив на розвиток регіонів", - наголосили в Адміністрації Президента.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-