Сьогодні – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Укрінформ
Сьогодні в Україні, так само як і в світі – День боротьби з захворюванням на туберкульоз.

Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1993 року. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини.

Туберкульоз (або ТБ – скорочення від “туберкульозна бактерія”) – поширене й іноді смертельне хронічне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу (МБТ). Щорічно на планеті виявляють 8-9 млн осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а помирає від неї близько півтора мільйона людей, абсолютна більшість з яких – мешканці країн, що розвиваються. Мета Дня – підвищити рівень обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та розповісти про способи її профілактики та лікування.

Одночасно зі світовим співтовариством, відзначають день боротьби із захворюванням на туберкульоз і в Україні (Указ Президента від 22 березня 2002 року). Хоча за критеріями ВООЗ епідемію цієї хвороби в Україні подолано, наша країна все ж віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз.

Читайте також: Супрун розповіла про ситуацію з ліками проти туберкульозу

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ, за останні роки в Україні знижуються показники захворюваності. Зокрема, кількість нових випадків та рецидивів ТБ у 2018 році зменшилася на 13,9%, у порівнянні з 2014 (26321 проти 30568 відповідно). У розрахунку на 100 тис. населення показник захворюваності знизився на 12,5% (з 71,2 людини у 2014 році до 62,3 у 2018).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-