У справі психологічної реабілітації ветеранів не має бути

У справі психологічної реабілітації ветеранів не має бути "кашпіровських" - Фріз

Укрінформ
Питаннями психологічної реабілітації ветеранів російсько-української війни займатиметься експертна рада при Міністерстві ветеранів, що має змогу залучати до співпраці фахівців з Єльського університету в США - одного з найбільших центрів із цього питання.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу повідомила міністр у справах ветеранів Ірина Фріз, відповідаючи на запитання, як розробляється напрямок психологічної реабілітації ветеранів.

«Була утворена експертна рада з питань психосоціальної адаптації, до якої увійшли українські науковці, представники громадських … та ветеранських організацій. Водночас експертна рада поділилася на дві робочі групи. Одна займається аудитом чинного законодавства та напрацюванням рекомендацій і змін до законодавства щодо впорядкування діяльності з психологічної реабілітації ветеранів та членів їхніх родин… Друга група буде опрацьовувати програму за міжнародним досвідом. Вже є можливість залучення фахівців із Центру вивчення ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) Єльського університету в США, який є одним із найбільших центрів з вивчення цього питання. Також ведемо переговори з канадською і британською сторонами», - повідомила Фріз.

Вона додала, що питанням психологів опікується МОЗ на чолі з Уляною Супрун, яка виступає за обов’язкову сертифікацію психологів та створення обов’язкового реєстру психологів. На думку міністра, надавати психологічні послуги повинні фахівці, які мають відповідну освіту або відповідну сертифікацію, «тому що ми зіткнулися із ситуацією, коли а-ля-психологи, працюючи з ветеранами, швидше, руйнують їхній стан, ніж здійснюють реальну психологічну підтримку. Тому тут потрібно наводити лад, щоб не було жодних «кашпіровських».

Читайте також: Мінветеранів має функціонувати за принципом “єдиного вікна” - Фріз

Міністр також повідомила, що при Державній службі у справах ветеранів діє «гаряча лінія», але в урізаному форматі, не цілодобова (з 9-ї до 18-ї). Однак як тільки буде сформовано штатну структуру міністерства, то на початковому етапі в кол-центрі Кабміну буде виділено певну кількість операторів, які працюватимуть у форматі 24 на 7. Далі планується створити «гарячу лінію» з психологічної підтримки ветеранів.

«Важливим також є окремий напрямок, який веде Уляна Супрун, – створення «гарячої лінії» Life-line – для запобігання суїцидам. Адже на даний момент жодної статистики не ведеться, і немає жодного розуміння щодо кількості суїцидів саме серед ветеранів. Тому проблем багато, завдань багато, але головне, що і енергії багато для того, щоб щось зробити», - заявила міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-