Погрози судді: ВРП просить Генпрокуратуру надати звіт про розслідування

Погрози судді: ВРП просить Генпрокуратуру надати звіт про розслідування

Укрінформ
Вища рада правосуддя (ВРП) звернулася до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розслідування злочину в кримінальному провадженні за фактами погроз судді Північного апеляційного господарського суду Антоніні Мальченко.

Про це інформують у ВРП.

"Вища рада правосуддя ухвалила звернутись до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за повідомленням судді Північного апеляційного господарського суду Мальченко Антоніни Олександрівни", - ідеться в повідомленні.

Як поінформував член Вищої ради правосуддя Павло Гречківський, згідно з повідомленням судді Мальченко про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, в її провадженні перебуває справа за заявою акціонерного товариства «Сбербанк».

"1 жовтня 2018 року до Київського апеляційного господарського суду надійшло повідомлення за підписом голови правління акціонерного товариства "Сбербанк", адресоване судді Мальченко А.О., в якому, зокрема, викладено таке: «З даного моменту будь-які дії, спрямовані на утиск інтересів АТ "Сбербанк", або дії, вчинені на користь опонентів АТ "Сбербанк" будуть розцінюватись керівництвом АТ "Сбербанк" в якості умисних перешкод інтересам Російської Федерації в Україні та потягнуть за собою наслідки у вигляді відкриття кримінальних проваджень стосовно таких осіб Слідчим комітетом Російської Федерації", - ідеться в повідомленні судді.

Зазначається, що 12 жовтня 2018 року до ВРП надійшла заява судді Мальченко про те, що після внесення 8 жовтня 2018 року її повідомлення про втручання у діяльність судді до реєстру повідомлень суддів про втручання в їхню діяльність на офіційному веб-сайті ВРП "11 жовтня 2018 року на її телефонний номер у додатку Viber надійшла низка повідомлень із пропозицією прислухатись до поради та протягом 24 годин забрати з ВРП вказану заяву", а також із погрозами, що в іншому разі ця особа вдасться до певних методів та рекомендувала подумати про безпеку сина судді.

Мальченко інформує, що оскільки на зазначені повідомлення вона не відповідала, то в наступних особа заявила, що "суддя почала його злити, тому він навідається до неї”.

Також повідомляється, що 17 жовтня 2018 року до ВРП надійшло звернення голови правління АТ "Сбербанк" , в якому зазначається, що товариству стало відомо про надходження на ім’я кількох суддів господарських судів листів із «погрозами» від банку в разі неприйняття рішення на користь банку з відвертим маніпулюванням фактами.

Окрім того, у зверненні зазначено, що всі такі листи підроблено, а банк не причетний до факту їх виготовлення, відправлення чи подання.

Також у банку поінформували, що вживають заходи з метою нівелювання наслідків спланованої провокації проти банку та для встановлення і покарання причетних до цього осіб, зокрема банк звернувся до ГПУ для проведення розслідування щодо вказаних фактів.

Читайте також: ВРП врегулювала конфлікт інтересів чотирьох суддів, які пройшли до Верховного Суду

У ВРП інформують, що згідно з відповіддю Головного управління Національної поліції у місті Києві, за результатами проведеної перевірки відомості, викладені у зверненні судді Мальченко, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою правовою кваліфікацією – кримінальне правопорушення, передбачене частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України, та розпочато досудове розслідування.

Фото: ВРП

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-