Праві радикали причетні до чверті випадків обмежень громадянських свобод в Україні — ООН

Праві радикали причетні до чверті випадків обмежень громадянських свобод в Україні — ООН

Укрінформ
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала за минулий рік 164 порушення права на реалізацію основоположних свобод в Україні, у щонайменше 35 випадках порушниками були учасники праворадикальних рухів.

Про це заявила голова місії Фіона Фрейзер на презентації нової 25-ї доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми опублікували окрему доповідь щодо громадянських свобод в Україні напередодні президентських, парламентських та місцевих виборів. Вона охоплює період з 1 січня 2018 року по 15 січня 2019 року. У цей період ми задокументували 164 порушення права на реалізацію основоположних свобод в Україні, у щонайменше 35 випадках порушниками були люди, які безпосередньо пов'язані або мають відношення до праворадикальних рухів", - сказала Фрейзер.

Читайте також: Росія має забезпечити українським морякам захист згідно з міжнародним правом - ООН

Вона поінформувала, що серед тенденцій, що негативно вплинули на реалізацію основоположних свобод в Україні, у доповіді згадуються знакові випадки - обливання кислотою та вогнепальні поранення, які призвели до смерті двох активістів.

"Безкарність панує у більшості задокументованих випадків. Ми бачимо зусилля уряду забезпечити розслідування резонансних випадків. Втім, ми закликаємо владу робити більше для притягнення винних до відповідальності, в тому числі, необхідно точно кваліфікувати злочини і брати до уваги мотиви замість того, щоб розглядати випадки суто як хуліганство", - зазначила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-