У МВС заперечують зв'язок з Нацкорпусом і Нацдружинами

У МВС заперечують зв'язок з Нацкорпусом і Нацдружинами

Укрінформ
У Міністерстві внутрішніх справ заперечують вплив на Національні дружини і Національний корпус і зв'язок із ними.

Про це на брифінгу заявив директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко, відповідаючи на запитання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хотілося б почути обґрунтування, на якій підставі звучать такі припущення, чому так вважається", - уточнив речник.

За його словами, окрім полку «Азов», який є частиною в\ч 3057 з місцем розташування у Маріуполі, як структурний підрозділ Національної гвардії, 2014-го року створено чимало добровольчих батальйонів, більшість з яких зараз існує у складі Національної поліції.

"Наскільки мені відомо, військовослужбовці військової частини 3057 несуть службу, і нарікань на їхню службу з боку командування Нацгвардії немає. Я не бачу більше в реальній інформаційній і будь-якій реальності свідчень про те, що нібито ці структури (Нацдружини і Нацкорпус — ред.) пов'язані з Міністерством внутрішніх справ. Або наведіть їх, або навіщо продукувати ці постійні, і, як на мене, хибні постулати і непідтверджені припущення”, - зазначив Шевченко.

Він уточнив щодо питання реєстрації (або її скасування — ред.) спостерігачами представників Національних дружин: це не МВС їх реєструє, а ЦВК, і якщо ЦВК реєструє, так у її компетенції і припинення цієї реєстрації.

“Я тільки можу підтвердити тезу, яку неодноразово говорив міністр Аваков: якщо будь-які особи, в тому числі навіть зі статусами спостерігачів, під час виборів на дільницях, під час голосування, під час підрахунку голосів будуть порушувати своїми діями публічну безпеку, прямо порушувати закон, тут поліція буде адекватно реагувати”, - наголосив Шевченко.

Як повідомлялося, речник Нацдружин Ігор Вдовін заявив, що спостерігачі від цієї організації можуть застосовувати силу на дільницях у разі фальсифікацій.

Читайте також: Сутички з Нацкорпусом: поліція встановила основних фігурантів і вручила підозри

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у свою чергу заявив, що Національні дружини не мають права застосовувати силові методи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-