Комітет ВР підтримав законопроект про криміналізацію воєнних злочинів

Комітет ВР підтримав законопроект про криміналізацію воєнних злочинів

Укрінформ
Комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити за основу законопроект, який запроваджує  криміналізацію воєнних злочинів.

Як уточнює інформаційне управління апарату ВР, ідеться про законопроект №9438 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права”.

“Члени комітету підтримали законопроект, прийняття якого дозволить привести законодавство України про кримінальну відповідальність у відповідність до положень міжнародного права в частині відповідальності за основні злочини та катування”, - зазначається у повідомленні.

Метою законопроекту є забезпечення криміналізації так званих основних злочинів за міжнародним правом (геноцид, агресія, злочини проти людяності та воєнні злочини); забезпечення виконання міжнародних зобов’язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів; удосконалення правового режиму кримінальної відповідальності за катування у максимальній відповідності з вимогами сучасного міжнародного права.

Читайте також: G7 та Світовий банк закликають Україну криміналізувати незаконне збагачення

Проектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 8-1 «Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів незалежно від місця їх вчинення», згідно з якою «Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які вчинили агресію (стаття 437), злочини проти людяності (стаття 437-1), воєнні злочини (статті 438-438-6) або геноцид (стаття 442), підлягають кримінальній відповідальності на підставі цього Кодексу незалежно від місця вчинення злочину».

Законопроектом також передбачається внести зміни до ст. 44 «Правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності», ст. 49 «Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності», ст. 68 «Призначення покарання за незакінчений злочин та за злочин, вчинений у співучасті», ст. 75 «Звільнення від відбування покарання з випробуванням», ст. 80 «Звільнення від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку», ст. 96-3 «Підстави для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру» Кримінального кодексу, якими встановити норми про особливості кримінальної відповідальності за катування, агресію, геноцид, злочини проти людяності та воєнні злочини. 

Проектом пропонується вдосконалити положення щодо відповідальності за катування (ст. 127 Кримінального кодексу редакції проекту); передбачити особливості кримінальної відповідальності за злочини проти основ міжнародного права (Розділ ХХ Особливої частини КК у редакції проекту); викласти у новій редакції окремі положення Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, ч. 8 ст. 214, ч. 2 ст. 216, ч. 2 ст. 297-1, а також ст. 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні».

Законопроект №9438 було зареєстровано в парламенті 20 грудня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-