Раді пропонують запровадити штрафи за цькування на роботі

Раді пропонують запровадити штрафи за цькування на роботі

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстровано законопроект №10118 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу”.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Авторами законодавчої ініціативи виступили дев'ятеро народних депутатів, серед яких — голова підкомітету з питань економічного, секторального співробітництва та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС Комітету ВР з питань європейської інтеграції Оксана Білозір і перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

Метою та завданням законопроекту є захист учасників трудових відносин від різних форм мобінгу і встановлення адміністративної відповідальності за такі дії.

Зокрема пропонується визначити мобінг як психологічне, фізичне, економічне насильство, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника, з метою приниження його людської гідності, створення стосовно нього напруженої, ворожої атмосфери та примушування до зміни місця роботи.

Кодекс України про адміністративні правопорушення пропонується доповнити статтею, про те, що мобінг тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста (від 850 грн до 1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

За цькування, вчинене групою осіб, або якщо воно призвело до шкоди здоров’ю, а також за цькування працівників власником підприємства, чи уповноваженою ним особою пропонується встановити штраф у розмірі від ста до двохсот НМДГ (3400 грн) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Також автори законопроекту пропонують передбачити покарання за неповідомлення власником про випадки мобінгу до Національної поліції.

Читайте також: Психологічне насильство батьків над вчителями пропонують визнати булінгом

Як повідомляв Укрінформ, 18 грудня Верховна Рада ухвалила закон №8584 щодо протидії булінгу, який передбачає накладення штрафів за цькування у закладах освіти. Зокрема вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Бориспільський міськрайонний суд Київської області у лютому виніс перше в Україні рішення у справі про булінг. За результатами судового слухання було встановлено факт цькування із застосуванням засобів електронних комунікацій. Підлітка визнано винним у цькуванні однолітка, а на його батьків накладено штраф у розмірі 50 НМДГ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-