НАЗК склало адмінпротоколи на Таруту і Нефьодова

НАЗК склало адмінпротоколи на Таруту і Нефьодова

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи на посадовців, серед яких — позафракційний народний депутат Сергій Тарута і заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

"Складено протокол стосовно народного депутата України Сергія Тарути, який використав надане йому право на депутатське звернення в приватних інтересах та з метою, яка не пов’язана зі здійсненням його депутатської діяльності. Зазначене містить ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КупАП", - ідеться в повідомленні.

Крім того, повідомляється, що складено протокол стосовно першого заступника міністра економрозвитку і торгівлі Максима Нефьодова, який входив до складу наглядової ради публічного акціонерного товариства "Каховський завод електрозварювального устаткування", створеного з метою одержання прибутку, маючи повноваження щодо управління діяльністю товариства.

"Він не вжив заходів щодо припинення своїх повноважень члена наглядової ради у зв’язку із призначенням на відповідні посади в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Такі дії свідчать про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-4 КупАП", - зазначають у НАЗК.

Також, як інформує прес-служба Національного агентства, складено 2 протоколи за частинами першою та другою статті 172-7 КУпАП стосовно заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка за фактом неповідомлення ним у встановлених законом випадку та порядку про наявність реального конфлікту інтересів, який виник під час розгляду звернення, у якому серед іншого порушувалось питання, що стосувалось його особисто (притягнення Юрія Лавренюка до дисциплінарної відповідальності як заступника міністра інфраструктури України), та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів за результатами такого розгляду.

Окрім того, за порушення обмежень щодо одержання подарунків складено протоколи стосовно колишнього заступника голови Львівської ОДА Ірини Гримак, директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомири Мандзій та екс-директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Романа Филипіва.

"Встановлено, що посадовці отримали подарунки у вигляді оплати послуги перельоту чартерним рейсом вартістю 4842 грн кожний від голови Львівської ОДА Олега Синютки, чим порушили вимоги статті 23 Закону України “Про запобігання корупції", - зазначають у НАЗК.

Також складено протоколи стосовно голови Березанської міської ради Київської області Володимира Тимченка та головного лікаря Монастирищенської центральної районної лікарні Наталії Мороз, які не виконали законні вимоги НАЗК та не надали інформацію, що вимагалась у запиті Нацагентства, чим вчинили адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 188-46 КУпАП.

Читайте також: Через рішення КСУ "зависли" 500 повних перевірок е-декларацій — НАЗК

Як зазначає прес-служба, НАЗК направило до суду адмінпротоколи стосовно цих восьми осіб за недотримання вимог законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, одержання подарунків, а також невиконання законних вимог Нацагентства.

У Національному агентстві нагадують, що складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-