Суд скасував рішення про доступ ГПУ до документів

Суд скасував рішення про доступ ГПУ до документів "Нового времени"

Укрінформ
Київський апеляційний суд частково задовольнив клопотання адвокатів видання "Новое время" і заборонив Генпрокуратурі отримувати доступ до електронного листування журналіста Івана Верстюка.

Про це йдеться у повідомленні на сайті видання.

Водночас, згідно з рішенням суду, редакція змушена буде надати ГПУ копію авторського договору з Верстюком, зазначається у повідомленні.

"Редакція НВ в цілому задоволена рішенням Апеляційного суду, оскільки анонімність джерел інформації захищена", - наголошує видання.

Як повідомлялося, суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції "НВ" і до всіх матеріалів, які надсилав на емейл-адреси видання його журналіст Іван Верстюк. Відповідну судову постанову 13 лютого редакції офіційно вручив слідчий ГПУ. Якщо "НВ" не надало б запитувану слідчими інформацію, на видання чекав би обшук.

Речник ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що слідчі прокуратури були змушені отримати доступ до матеріалів "Нового времени" через суд, оскільки власник інформації ТОВ "Видавничий дім "Медіа-ДК" відмовився надавати необхідні для розслідування матеріали.

Розслідування Генпрокуратури, в рамках якого суд виніс своє рішення, стосується статті "Діамантова дочка", в якій ішлося про навчання дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця у Великій Британії.

Читайте також: Доступ ГПУ до документів "Нового времени": ЄС каже про порушення свободи слова

19 лютого Медіарух заявив, що розцінює дії Генпрокуратури та рішення Печерського райсуду щодо надання доступу до матеріалів видання "Новое время" як порушення свободи слова.

Комітет захисту журналістів (CPJ) розкритикував українську прокуратуру через тиск на видання "Новое время".

20 лютого представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав владу України поважати право журналістів не розкривати свої джерела інформації.

Пізніше у Представництві Євросоюзу в Україні наголосили, що вважають рішення Печерського суду Києва надати Генпрокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції видання "Новое время" і до листування журналіста Івана Верстюка таким, що суперечить свободі слова.

Фото: НВ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-