
Кольченко не отримує книги, які йому надсилають друзі
«Кольченко не отримує книги. Я звернулася до обласної прокуратури, щоб перевірили. Поки відповіді немає. Звернення було в телефонній розмові з прокурором з відділу зі спостереження за дотриманням законності (Челябінської обласної прокуратури - ред.)», - каже Щур.
Вона пояснила, що цьому передувало. Якийсь час назад чоловік Тетяни - керівник Уральської правозахисної групи Микола Щур після неотримання посилки Олегом Сенцовим звернувся до Генпрокурора РФ з проханням перевірити по регіонах Росії дотримання вагового режиму до 50 кг (дозволена максимальна маса посилки). При цьому Тетяна і Микола Щур здійснюють моніторинг того, наскільки виконується цей норматив у Челябінській області.
«Перші результати негативні. Незважаючи на те, що глава ГУФСВП (регіональне управління ФСВП - ред.), за словами прокурора відрапортував, що недоліки усунуті. Сподіваємося, що до часу березневої передачі для Кольченка, ми доб'ємося, як обіцяли Олегу (Сенцову - ред.), дотримання закону хоча б у Челябінській області. Поки чекаємо офіційної відповіді з Генпрокуратури (РФ - ред.) на нашу скаргу. Побічно можемо судити про те, що така відповідь готується саме на дзвінки з місцевої прокуратури», - резюмує правозахисниця.
Кримчанин Олександр Кольченко проходив за однією справою зі своїм більш відомим земляком - Олегом Сенцовим.
Сенцова і Кольченка затримали представники російських спецслужб в анексованому Криму у травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.
Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова і Кольченка до списку політв'язнів.