Гройсман привітав українців з Днем Державного Герба

Гройсман привітав українців з Днем Державного Герба

Укрінформ
Український тризуб - це не просто державний герб, а важливий об’єднавчий елемент національної історії, який уособлює зв’язок поколінь та прагнення народу до власної державності.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у своєму привітанні з Днем Державного Герба України, розміщеному на Урядовому порталі.

"Шановні українці! Від імені уряду та від себе особисто вітаю з Днем Державного Герба України! Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Разом з давньоруським княжим гербом ми пройшли шлях у тисячу років, зберегли власну ідентичність і здобули незалежну державу. Тому тризуб – не просто державний герб, він важливий об’єднавчий елемент національної історії, нашого сьогодення та майбутнього", - наголосив Гройсман.

Він нагадав, що під знаком тризуба українці протистояли шовіністичній політиці імперій, які намагалися асимілювати і навіть знищити український народ. "Тризуб і жовто-блакитний стяг стали державними символами новітньої незалежної держави – Української Народної Республіки. Тризуб остаточно утвердився як державний символ українців після остаточного здобуття Україною незалежності у 1991 році", - зазначив Прем'єр-міністр.

Він також додав, що на шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб.

"Змінюються епохи та обставини, однак українці залишаються об’єднаними власними державними символами. І всі ми маємо докласти зусиль, щоб в усьому світі наш тризуб асоціювався з символом успішної, заможної і справедливої європейської держави", - підсумував Гройсман.

Як повідомлялося, 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного герба України. Відкритий конкурс щодо створення проекту Державного герба України, відповідно до Постанови Верховної Ради, був оголошений 24 червня 1991 року (тобто ще за існування СРСР). Під егідою Комісії з питань культури і духовного відродження ВР було створено робочу групу–журі з народних обранців, істориків, мистецтвознавців, музейників.

Читайте також: Україна відзначає День Державного герба

4 жовтня 1991 року експертна група підбила підсумки конкурсу. Для участі в ньому надійшло понад 200 робіт (усі вони тепер зберігаються в Центральному державному архіві органів центральної влади та управління). Важливо, що 192 з них містили зображення тризуба у різних контекстах. Переміг у конкурсі проект історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького. На думку Гречила, тризуб у графічній традиції періоду правління Великого князя Володимира був прийнятий не випадково, оскільки «саме за князя Володимира всі етнічні українські землі були об’єднані в одній державі.

У 1918 році тризуб також було обрано гербом УНР як символ соборності українських земель. Такий герб має ідею поновлення традиції державності».

Наразі Великий Державний герб України досі не затверджено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-