З 2 до 10 тисяч: Рада збільшила іменні стипендії для молодих учених

З 2 до 10 тисяч: Рада збільшила іменні стипендії для молодих учених

Укрінформ
Верховна Рада у п'ять разів збільшила розмір іменних стипендій ВР для молодих учених - докторів наук.

Верховна Рада у п'ять разів збільшила розмір іменних стипендій ВР для молодих учених - докторів наук, а також премій ВР для молодих учених.

Зокрема, за ухвалення постанови 9506 проголосували 238 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цією постановою визначено розмір стипендії на рівні 60 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на рік або 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, тобто 10 тис. 135 грн щомісячно (на сьогодні розмір цих стипендій становить 2 тис. грн на місяць).

Такий самий розмір пропонується встановити і для Премії Верховної Ради для молодих учених - постанову 9505 підтримали 236 народних депутатів.

Читайте також: У Раді відкрилася виставка "Почесні громадяни Києва"

"Комітет з питань науки і освіти пропонує зробити так, щоб іменна премія Верховної Ради України була 60 прожиткових мінімумів. Це у сьогоднішніх вимірах приблизно 110 тисяч гривень на рік. Це буде абсолютно нормальна, адекватна сума для того, щоб молода людина, доктор наук, кандидат наук, професор або доцент мав можливість отримати фінансовий інструмент і продовжувати роботу", - заявив перший заступник голови Комітету ВР з питань освіти і науки Володимир Співаковський.

Крім того, постановою було збільшено кількість премій з 20 до 30-ти.

Утім, відповідно до норм бюджетного планування отримувати підвищені розміри стипендій і премій лауреати почнуть лише з 2020 року за конкурсом 2019 року.

Уточнено також вимоги до науковців, які можуть претендувати на присудження стипендіїі премії (зокрема віковий ценз підвищено до 40 років), та змінено вимоги до робіт, які будуть виконувати стипендіати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-