Голокост показує, до чого призводять тоталітарні ідеології - Гройсман

Голокост показує, до чого призводять тоталітарні ідеології - Гройсман

Укрінформ
Осмислення трагедії Голокосту і пам’ять про неї є однією з важливих передумов для побудови нашої цивілізації на принципах гуманізму, а також виявлення і нейтралізації тих державних політик у світі, які можуть повторити злочини нацистів.

Про це йдеться у зверненні Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

"Голокост є однією з найжахливіших трагедій в історії людства. Озброєний людиноненависницькою ідеологією, нацистський режим знищив шість мільйонів людей лише за факт їх приналежності до єврейської та ромської національності. Жертвами Голокосту також були представники інших етнічних спільнот, соціальних, політичних груп, яких переслідували нацисти...Голокост – це один з найбільш важких історичних уроків, який показує, до чого призводять тоталітарні ідеології, які ставлять інтереси окремої нації чи групи людей вище за інших та проголошують нерівність, нетерпимість, ксенофобію та людиноненависництво основою суспільних і міждержавних відносин", - зазначив він.

Читайте також: Пам'ять про Голокост має стати застереженням від політики ненависті — Порошенко

Прем'єр-міністр підкреслив, що збереження пам’яті про цю трагедію є нашим прямим обов’язком перед нинішнім та майбутніми поколіннями.

"Осмислення тих подій і пам’ять про них є однією з важливих передумов для побудови нашої цивілізації на принципах гуманізму та поваги до прав людини, виявлення і нейтралізації тих державних політик у світі, які можуть повторити злочини нацистів", - переконаний Гройсман.

27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВР України від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-