Уряд обіцяє забезпечити школи безкоштовними електронними підручниками

Уряд обіцяє забезпечити школи безкоштовними електронними підручниками

Укрінформ
Уряд затвердив рішення, згідно з яким вчителі та учні будуть забезпечені безкоштовними підручниками як в паперовому , так і в електронному форматах.

Відповідне рішення затверджено на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«У Законі «Про освіту» ми вперше передбачили, що держава гарантує безоплатне забезпечення не лише паперовими, а також електронними підручниками. Тепер уряд ухвалив Порядок, яким визначається конкретний механізм цього. Причому йдеться і про електронні версії паперових підручників, у форматі pdf, і про власне електронні підручники та підручники з аудіосупроводом», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Доступ до е-підручників, право використання яких придбано державою, учні та вчителі отримуватимуть через Національну освітню електронну платформу. Зараз, за словами міністра, майже готове ядро платформи і ухвалене рішення стане одним з важливих кроків до наповнення її необхідним контентом.

Також безоплатно підручниками забезпечуватимуть тих, хто отримує повну загальну середню освіту не лише в школах та закладах профосвіти (як це було раніше), а й закладах фахової передвищої та вищої освіти (коледжі та технікуми). Педпрацівники отримуватимуть, окрім підручників, і навчально-методичну літературу.

Читайте також: Українська школа в Нідерландах: навчання з двох років, без парт, форми та оцінок

Запроваджено новий механізм визначення накладу підручників. Він розраховуватиметься на найбільшу кількість учнів на 5-річний період використання підручника. Зокрема, видання підручників і посібників здійснюватиметься: один раз на 5 років з розрахунку 120% відповідно до потреби; для учнів з особливими освітніми потребами з розрахунку 160% від їх прогнозованої кількості.

Уперше на рівні уряду передбачено формування резервного фонду підручників. За рахунок цього, зокрема, забезпечуватимуть потреби закордонних українців: з української мови та літератури до 1000 примірників; з інших предметів українською мовою до 300 примірників кожної назви; серії «Шкільна бібліотека» до 500 примірників з кожної назви.

В МОН нагадали, що цього року змінено процедуру експертизи та конкурсного відбору підручників. Зокрема, оцінювати подані на конкурс матеріали будуть фахові експерти, які попередньо також пройдуть навчання. Експертне оцінювання почалося 21 січня і триватиме до 11 лютого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-