Адвокат розповів про реальний стан полоненого пораненого моряка Сороки

Адвокат розповів про реальний стан полоненого пораненого моряка Сороки

Фото
Укрінформ
Твердження про те, що поранений під час захоплення українських кораблів у районі Керченської протоки український військовослужбовець Василь Сорока "видужав на 80%", не відповідають дійсності.

Про це адвокат полонених моряків Сергій Бадамшін написав на своїй сторінці в Facebook , коментуючи відповідну заяву уповноваженої з прав людини Москви Тетяни Потяєвої.

"Функції руки не відновлюються, пальці не згинаються, набряк не сходить, у руці залишаються осколки, а медичні документи в порушення закону не надані не те що адвокату, але навіть самому хворому", - зазначив захисник.

Він також висловив здивування у зв'язку з методикою, за якою Потяєва "визначила процес одужання".

Адвокат також розмістив фото пораненої руки українця.

Він додав, що військовополонений Сорока "тримається молодцем і стійко переносить всі тяготи військової служби".

Читайте також: Керченська криза: Єврокомісія направить до Маріуполя спецмісію

Раніше уповноважений з прав людини в Москві Тетяна Потяєва заявила Інтерфаксу , що двоє поранених під час захоплення суден ВМСУ в Керченській протоці українських моряків Андрій Артеменко і Андрій Ейдер, що перебувають у лікарні СІЗО "Матросская тишина", одужали, закінчують реабілітацію і можуть бути відправлені в СІЗО "Лефортово". Третій же поранений - Василь Сорока - за її словами, "десь на 80% видужав, ще 20% повинна бути реабілітація по ЛФК".

25 листопада 2018 року прикордонні кораблі Російської Федерації в районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українських військових кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь і 24 моряків.

Підконтрольний Росії "суд" в окупованому Криму заарештував всіх затриманих українських моряків і звинуватив їх в нібито незаконному перетині російського кордону (ч.3 ст.322 КК Росії, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до шести років).

Станом на 27 грудня затримані заявили слідству, що є військовополоненими.

7 січня Україна подала позов до Європейського суду з прав людини проти України про порушення прав затриманих українських моряків. Раніше ЄСПЛ зобов'язав Росію повідомити про місцезнаходження і стан захоплених військових, забезпечити лікуванням. Також суд зобов'язав Росію повернути всіх військовослужбовців в Україні.

15 - 16 січень Лефортовський суд Москви подовжив арешт ще на три місяці всім українським морякам.

Зараз 21 український військовий перебуває в московському СІЗО "Лефортово", ще троє поранених - в ізоляторі "Матросская тишина".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-