Повернутий з іранської в'язниці моряк Новічков знову готується в рейс

Повернутий з іранської в'язниці моряк Новічков знову готується в рейс

Укрінформ
Колишній старший помічник капітана теплохода "Arezoo" Андрій Новічков, якого спільними зусиллями дипломатів і влади України вдалося врятувати від страти в іранській в'язниці й повернути до Одеси, планує знову вирушити в рейс.

Про це він розповів у п'ятницю під час зустрічі з місцевими журналістами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Моряк не став приховувати, що збирається якомога швидше відновити необхідні документи і знову вирушити в рейс, але за маршрутами, що проходять якнайдалі від Ірану. "Для оформлення нових морських документів і виходу в море знадобиться близько тисячі доларів. Обіцяє мене підтримати Профспілка працівників морського транспорту України", додав Новічков.

У свою чергу голова ППМТУ Михайло Кірєєв підтвердив: профспілка сприятиме, щоб Новічков поновив пакет документів моряка.

Читайте також: Звільнений український моряк Новічков уже в Україні

Новічков подякував усім за допомогу й підтримку у складній ситуації, яку довелось пережити в останні два роки. "Особливо вдячний Президенту України Петру Порошенку і дипломатам МЗС України. Без їхнього втручання та досягнення домовленості з владою Ірану я б не повернувся до Одеси", - зазначив Новічков.

Торкнувшись висунутого правоохоронцями Ірану звинувачення у доведенні до самогубства іранського матроса, що викинувся за борт судна невдовзі після зауваження щодо роботи, Новічков наголосив: "Я був свідком того, як матрос стрибнув у море й відразу підняв тривогу. А по закону шаріату, якщо бачив – то винен, така практика в ісламській державі".

Новічков переконаний: матрос-іранець надто емоційно відреагував на його зауваження. Можливо, хотів налякати його, вистрибнув за борт і зник серед хвиль.

Невдовзі після цього "іранські правоохоронці мене затримали на теплоході, запропонували зійти на берег, сказали, що їдемо в готель. А привезли на автомобілі до суду, завели в один з кабінетів, сказали, що я - вбивця. Потім вивезли і посадили до в’язниці", - згадав подробиці Новічков.

За його словами, члени екіпажу судна також надали суду письмові пояснення на його користь. Проте родичі зниклого матроса не забрали заяву, в якій свідчили, що матрос-іранець побоювався старшого помічника капітана судна.

У в'язниці довелось перебувати в одній камері з наркодилерами, фінансовими шахраями та іншими правопорушниками. "Декілька разів мені пропонували під час слідства укласти угоди: визнати провину, сплатити 3 тисячі доларів або прийняти іслам", - сказав Новічков, додавши, що обидві пропозиції відкинув.

Як повідомлялося, після обміну Новічкова на іранського студента, якого в Україні підозрювали у шпигунстві, з одеського моряка знято усі звинувачення. Так само Президент Порошенко видав наприкінці грудня 2018 року указ про помилування іранського громадянина.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-