Для розвитку української адвокатури необхідно ухвалити законопроект № 9055 - експерт

Для розвитку української адвокатури необхідно ухвалити законопроект № 9055 - експерт

Укрінформ
Адвокат Ілля Костін вважає, що законопроект “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” № 9055 надаватиме більше прав та способів захисту гарантій адвокатської діяльності.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Адвокатурі потрібен новий закон. Він не буде ідеальним, але він буде децентралізувати владу та надаватиме набагато більше прав та способів захисту гарантій адвокатської діяльності. Тим більше, за висновками експертів Ради Європи, законопроект №9055 є прогресивним та відповідає європейським стандартам”, - написав Костін.

Він нагадав, що закон України від 2012 року “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” “був певним кроком у розбудові адвокатури – він дав право відстоювати права адвокатів, хоча перші кроки були складними”.

“Ми відчули зміни на своєму досвіді 6 років тому, коли разом з колегами створили Комітет захисту професійних прав та гарантій адвокатів Ради адвокатів Київської області. Наразі це зразковий комітет для всієї країни, який очолює Віталій Наум, та, до розбудови якого доклали зусиль Петро Бойко, Андрій Грубський, Марія Островська та ще 83 адвокати”, - повідомив адвокат.

Читайте також: Експерти зі США дали позитивну оцінку українському законопроекту про адвокатуру

Водночас адвокат зазначає, що закон 2012 року “був лише кроком, зовсім не стрибком”.

Костін наголосив, що “цей закон створювався у часи Портновсько-Януковицького режиму, і на іншому боці ми отримали “Міністерство адвокатури” та міністра, обраного з порушеннями”.

“Загалом, як зазначають активісти та адвокати: органи адвокатського самоврядування, які згідно до закону мають захищати інтереси та права адвокатів, просто почали свою війну за розподіл посад та адвокатських грошей. Зараз НААУ (Національна асоціація адвокатів України - ред.), чіпляючись за владу, не створюють прогресу, а, навпаки, цементують стосунки підпорядкованості та впроваджують репресивні відносини, коли побоюються своїх опонентів”, - додав Костін.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко у вересні 2018 року вніс на розгляд Верховної Ради законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (№9055), у якому пропонується розширити професійні права адвокатів та закріпити додаткові гарантії адвокатської діяльності.

Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя схвалив цей законопроект та рекомендував парламенту ухвалити його в першому читанні.

Спецпредставник генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя 14 грудня заявив, що президентський законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (№9055) відповідає вимогам Європейського Союзу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-