Українці на Сході втомилися від війни

Українці на Сході втомилися від війни

Дослідження
Укрінформ
На сході України посилилося негативне ставлення до військового шляху вирішення конфлікту у регіоні.

Про це на презентації результатів Індексу соціальної згуртованості та примирення ООН для східної України (USE) за 2018 рік заявив радник з питань миру та розвитку ООН Стен Вейтсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зросло негативне ставлення до військового шляху розв'язання конфліктної ситуації на сході України”, - сказав Вейтсман.

Так, згідно з даними дослідження, цей показник у 2017 році перебував на позначці у 1,7, наразі він зменшився до рівня 1,3 у 2018 році.

“Тобто, коли ми говоримо про мирний шлях розв'язання і стабілізацію цієї ситуації, то можемо сказати, що населення відзначає втому від військових дій і посилення песимістичного погляду на подальше застосування військових засобів розв'язання конфліктної ситуації”, - зазначив Вейтсман.

Водночас, за його словами, у Харкові наразі найменший ступінь напруги.

Читайте також: Українці найбільше довіряють волонтерським організаціям

Індекс соціальної згуртованості і примирення ООН для східної України (USE) — це щорічне дослідження, покликане покращити розуміння соціальної динаміки на підконтрольних уряду територіях в Донецькій та Луганській областях, а також в сусідніх з ними Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях.

Індекс USE ґрунтується на методології Індексу соціальної згуртованості та примирення (SCORE), розробленої на Кіпрі Центром сталого миру і демократичного розвитку (SeeD) і Програмою розвитку ООН.

Індекс надає унікальні оцінки соціальної згуртованості в регіоні та допомагає визначити стратегічні точки входу для розробки рішень та програм, які сприяють зміцненню соціальної згуртованості під час відновлення регіону.

Ця ініціатива в Україні реалізується трьома агентствами ООН – Програмою розвитку ООН, Міжнародним надзвичайним дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і Міжнародною організацією з питань міграції (МОМ) – під загальним керівництвом Офісу Координатора системи ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Опитування охопило 6000 осіб у східній Україні, зокрема і на лінії розмежування на підконтрольних уряду територіях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-