Співробітників МОЗ викликають на допити у справі про закупівлі ліків для дітей

Співробітників МОЗ викликають на допити у справі про закупівлі ліків для дітей

Укрінформ
Двох співробітників Міністерства охорони здоров’я України викликали на допити 12 грудня у справі щодо поставок препарату "Анакінра" для лікування дітей з рідкісними формами первинних імунодефіцитів.

Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

"Вперше в історії ці ліки закуплені централізовано за державні кошти, а відтак доступні пацієнтам безоплатно", - зазначили у відомстві.

Як зазначається, у жовтні препарат доставлено в Україну, передано на зберігання державному підприємству “Укрвакцина”, звідки вся партія препаратів (952 дози) протягом тижня була розподілена та доставлена в Івано-Франківську та Полтавську області для пацієнтів, які, відповідно до даних департаментів охорони здоров’я цих областей, їх потребують.

Читайте також: Рахункова палата та Держаудитслужба перевіряють МОЗ - Супрун

У листопаді слідче управління Головного управління Національної поліції у м. Києві розпочало кримінальне провадження щодо постачання цього препарату. Відповідно до закону, міністерство надало доступ до всіх необхідних для проведення досудового розслідування документів. Вилучення документів також відбулось у державних підприємств, а також в отримувачів на регіональному рівні.

МОЗ України занепокоєне тим, що це кримінальне провадження може обмежити доступ пацієнтів до життєво необхідного їм лікуванням через вилучення вже доставлених препаратів. Також фактично під загрозою закупівля цього препарату в майбутньому.

"Перешкоджання у доступі пацієнтам до цього лікування загрожує їхньому здоров’ю та життю. Своє занепокоєння щодо можливого позбавлення доступу дітей з рідкісними захворюваннями до певних лікарських засобів висловили і в Програмі розвитку ООН (ПРООН). МОЗ України робить усе можливе, аби діти безперервно отримували життєво необхідні ліки", - зазначили у відомстві.

У МОЗ повідомили, що раніше батьки маленьких пацієнтів були змушені купувати препарат за кордоном, адже купити його в Україні неможливо. Через невелику кількість пацієнтів виробник-монополіст досі не зацікавлений у реєстрації та виході на український ринок. Залучення міжнародних організацій допомогло здійснити закупівлю ліків на міжнародному ринку і забезпечити ними пацієнтів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-