Рада посилила соцзахист вояків ОУН і УПА

Рада посилила соцзахист вояків ОУН і УПА

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті”.

За відповідне рішення проголосували 236 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законопроект №8519 передбачає приведення у відповідність пункту 16 статті 6 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" нормам закону "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті", посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті шляхом надання статусу учасника бойових дій насамперед представникам збройних підрозділів Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, до складу яких увійшли вояки Української військової організації, Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії, ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Читайте також: Сьогодні відзначається День Збройних сил України

Законопроект був ухвалений з урахуванням поправок профільного комітету, які озвучив з трибуни парламенту один з авторів законопроекту - заступник голови Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю, народний депутат від фракції "Радикальної партії" Юрій-Богдан Шухевич, представляючи документ.

Правка передбачає включення до законопроекту учасників Українського військової організації і Організації народної оборони "Карпатська Січ".

"Наш законопроект 8519 скерований на те, щоб дати врешті-решт тим воякам те, що вони заслужили - статус учасника бойових дій. Цей статус дасть їм певні гарантії, хоч частково відшкодує те, чого вони були позбавлені роками", - наголосив Шухевич.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-