Ліки для України: уряд схвалив стратегію до 2025 року

Ліки для України: уряд схвалив стратегію до 2025 року

Укрінформ
Уряд ухвалив стратегію забезпечення населення ліками до 2025 року, розроблену на основі рекомендацій ВООЗ.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook

“Уряд ухвалив стратегію забезпечення населення ліками до 2025 року, розроблену на основі рекомендацій ВООЗ. Тож сьогодні МОЗ України спільно з урядом отримали дороговказ на наступні 6 років — як впроваджувати стратегію і механізми, які гарантуватимуть якість ліків, допоможуть забезпечити дороговартісним лікуванням більше пацієнтів та створять передумови для зниження цін на ліки”, - зазначила вона.

За словами Супрун, стратегія передбачає, що офіційна інформація про ефективність та безпеку лікарських засобів буде максимально доступною. Також приділяється окрема увага фізичному доступу пацієнтів до ліків: приміщення аптечних закладів мають бути оснащені необхідними пандусами для людей з інвалідністю та маломобільних людей.

“Користуючись стратегією, ми зможемо збільшити доступ українців до якісних, ефективних та безпечних ліків”, - підсумувала Супрун.

Читайте також: Супрун заявила про збільшення кількості фейків про вакцинацію

За даними МОЗ, реалізація стратегії дасть змогу підвищити показники здоров’я українців та рівень доступу до якісних, ефективних і безпечних лікарських засобів; знизити витрати людей на ліки та підвищити рівень забезпечення лікарськими засобами державою; розробити ефективний механізм розподілу коштів державного та місцевих бюджетів на забезпечення населення лікарськими засобами; залучити іноземні інвестиції в рамках проведення клінічних випробувань на базі вітчизняних закладів охорони здоров’я тощо.

Державна стратегія розроблена на основі рекомендацій ВООЗ, а її завдання відповідають Цілям сталого розвитку на 2016—2030 роки, затвердженим на 70-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Стратегія передбачає гармонізацію законодавства України із законодавством ЄС, що дозволить гарантувати безпеку застосування лікарських засобів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-