Україна забезпечена вакциною проти правця - МОЗ

Україна забезпечена вакциною проти правця - МОЗ

Укрінформ
В Україні є у достатній кількості правцеві антитоксини та протиправцеві імуноглобуліни.

Про це повідомляє МОЗ.

"Станом на 1 листопада 2018 року за звітами, наданими з регіонів, в Україні наявні 64 732 дози правцевого антитоксину та 30 060 доз протиправцевого імуноглобуліну. Препарати у достатній кількості є в усіх областях", - зазначили у МОЗ.

У відомстві підкреслили, що правець тяжка інфекційна хвороба, що може призвести до летальності.

"З початку року в Україні зареєстровано 17 випадків правця: захворіли 5 дітей та 12 дорослих. Правець не передається від людини до людини - лише через потрапляння бруду у рани чи через укуси тварин. Обробка рани антисептиками не може знешкодити бактерії. Правець уражає нервову систему і проявляється сильними судомами, а смертність від нього сягає 70%, а за відсутності медичної допомоги ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова. Єдиний спосіб запобігти правцю — вакцинація", - наголосили у МОЗ.

Там підкреслили, що за перших симптомів правця пацієнтам потрібно негайно звертайтеся до лікаря.

"Проти правця використовується антитоксин правцевий та протиправцевий імуноглобулін. Який препарат вводити і скільки - залежить від стану хворого і часу, скільки минуло від моменту зараження", - зазначили у МОЗ.

Правець - це гостре інфекційне захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у грунті та кишковому тракті тварин. Правець може виникнути після будь-яких травм, при яких пошкоджуються шкіра та слизові оболонки, оскільки у рану можуть потрапити спори збудника. Правцем можна інфікуватись: при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин; внаслідок травмування гострими предметами, уламками деревини.

Читайте також: Супрун закликала не ігнорувати щеплення від смертельно небезпечної хвороби

Симптоми правця: спазми м’язів обличчя, зокрема - стиснення щелеп, "витріщання" очей; м'язові спазми - часто в шлунку; судоми м’язів спини, болісна напруга у всьому тілі; проблеми з ковтанням, неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв'язок (ларингоспазм), ускладнення дихання; головний біль; лихоманка та надмірне потовиділення; зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття; ламкість кісток. Симптоми можуть з’явитися з 3 по 21 день після зараження. Внаслідок правця може виникнути закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії), пневмонія, легенева інфекція. Навіть якщо людина перехворіла природнім шляхом - вакцинуватися треба обов’язково. Імунітет після захворювання швидко минає і є ймовірність повторного зараження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-