Відбір суддів: Мінгареллі нагадав про

Відбір суддів: Мінгареллі нагадав про "наріжний камень"

Укрінформ
У процесі відбору суддів необхідно вдосконалити взаємодію між Вищою кваліфікаційною комісією суддів та Громадською радою доброчесності.

Про це сказав глова Представництва Європейського Союзу в Україні Х'юг Мінгареллі перед презентацією звіту "Відбір та оцінювання суддів в Україні", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми також вважаємо, що в процесі відбору необхідно вдосконалити взаємодію між ВККСУ (Вища кваліфікаційна комісія суддів України - ред.) та ГРД ( Громадська рада доброчесності - ред.) з метою подолання тих труднощів, які виникли у попередніх процесах відбору. Обидві інституції працюють для того, щоб судова влада в Україні була незалежною та виконувала обов'язки з відправлення правосуддя належним чином. І це саме ті цілі, які були визначені Україною спільно з ЄС. І сподіваємося, що будуть досягнуті", - зазначив Мінгареллі.

Він наголосив, що при відборі суддів наріжним каменем є перевірка доброчесності суддів та дотримання кандидатами професійної етики.

"Наше головне завдання - зробити так, щоб процедура відбору суддів не викликала сумнівів ні у громадянського суспільства, ні у представників влади.  І лише в такий спосіб ми зможемо досягти поставленої мети", - підкреслив представник ЄС.

Читайте також: В Україні необхідно якнайшвидше відновити довіру до суддів — Мінгареллі

Як відомо, Громадська рада доброчесності створена з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-