У Нищука пояснили, як релігійна громада може змінити патріархат

У Нищука пояснили, як релігійна громада може змінити патріархат

Укрінформ
Релігійна громада відповідно до статті 8 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" має право змінювати своє підпорядкування.

Про це в інтерв'ю Експрес повідомив директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш. 

"Громада має права юридичної особи, і жодна інша організація не може лімітувати чи обмежувати їх. Отож, перший крок, який потрібно зробити, - зібратися і проголосувати за зміну підпорядкування більшістю голосів. Виконком громади повинен підтвердити, що кожен з тих, хто бере участь у голосуванні, справді належить до громади. За результатами голосування вносять зміни до статуту в частині підлеглості. Роль держави в цьому процесі - тільки забезпечити дотримання закону", - зазначив він.

Читайте також: Зоря спростував чутки про призначення дати об’єднавчого Собору

Посадовець додав: у статті 8 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" визначено, що громада має право вільно змінювати свою підлеглість, але закон не прописує механізму, як саме це має відбуватися. Тому у Верховній Раді України вже зареєстровано законопроект №4128 "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", що докладно прописує, як має відбутися зміна підлеглості релігійної громади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-