Засоби московської дезінформації поширюють чутки про дату Собору - Зоря

Засоби московської дезінформації поширюють чутки про дату Собору - Зоря

Укрінформ
Речник УПЦ КП Євстратій Зоря наголосив, що дату Об'єднавчого Собору оголосять офіційно. За його словами, "доки вона офіційно не оголошена - дати немає".

Про це він повідомив у Facebook.

"Різні джерела, особливо засоби московської дезінформації в Україні, наполегливо поширюють чутки про дату Собору лише з однією метою: якщо з якихось причин саме в поширену ними дату Собор не відбудеться, бо процес підготовки ще триватиме - створити цунамі "зради", - пише Зоря.

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату вирішив надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, створивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Водночас РПЦ у зв'язку з рішенням Вселенського патріархату про надання автокефалії Українській церкві заявила про розірвання зв'язків з Константинополем.

Читайте також: Варфоломій про надання автокефалії УПЦ: Втручаємося, бо це наш обов'язок

13 листопада Собор єпископів УПЦ МП у Києві ухвалив рішення про неможливість долучення єпископату, духовенства та мирян до процесів надання Томосу про автокефалію української церкви. Крім того, Собор засудив рішення Священного синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня щодо встановлення юрисдикції Константинопольського патріархату на території України та заявив про припинення з ним євхаристійного спілкування. При цьому в УПЦ МП назвали рішення Синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання "недійсними та такими, що не має жодної канонічної сили".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-