Українські вчені координують 16 проектів у програмі

Українські вчені координують 16 проектів у програмі "Горизонт-2020"

Укрінформ
За останній рік кількість проектів за участі українських науковців, що отримали фінансування в програмі «Горизонт 2020», зросла більш як на чверть, а кількість таких проектів, які координуються українськими організаціями - майже вдвічі.

Такими є останні дані Європейської Комісії щодо участі України в «Горизонті 2020», повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Для нас дуже важливо, що кількість українських проектів та науковців, які отримують фінансування у межах «Горизонту 2020», постійно зростає. Адже доки в Україні триває реформа системи управління та фінансування науки, міжнародні проекти - це гарна можливість для українських дослідників одержати кошти під власний проект, при цьому залишаючись в Україні. І я хочу підкреслити, що це стосується не тільки державних організацій, а й з приватного сектору. Адже, наприклад, за статистикою саме їх зараз найбільше від України бере участь в «Горизонті 2020», - відзначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зазначається, що станом на листопад минулого року в основному списку «Горизонту 2020» було 90 прийнятих до фінансування проектів українських учасників на загальну суму 17,23 млн євро. Зараз їх число становить 114 проектів на 20,84 млн євро. 16 проектів наразі координуються українськими організаціями, а торік їх було 9. Загалом у 2014-2018 роках 694 українські установи та організації подали на розгляд у «Горизонт 2020» 1434 проектні пропозиції.

Читайте також: Рада проведе меморіальні слухання пам'яті жертв Голодомору

Загалом, за даними МОН, зараз 100 українських організацій беруть участь у програмі «Горизонт 2020». З них 47 – це приватні прибуткові організації, 26 – науково-дослідницькі організації, 20 – виші, 3 – державні органи та ще 4 – інші організації.

Стосовно тематики проектів, то найбільше з них впроваджується за такими напрямами: дії Марії Складовської-Кюрі (40); безпечна, чиста та ефективна енергетика (12); розумний, екологічно чистий та інтегрований транспорт (8); клімат, навколишнє середовище, ефективне використання ресурсів і сировини (8); Європа у мінливому світі – інклюзивні, інноваційні та свідомі суспільства (6); продовольча безпека; сталий розвиток сільського та лісового господарства; морські, приморські ресурси та внутрішні води (7); науково-дослідницькі інфраструктури (6).

Довідково: 20 березня 2015 року в Києві було вчинено Угоду між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі ЄС «Горизонт 2020» – Рамкова програма з досліджень та інновацій (2014-2020). Вона була ратифікована Верховною Радою України 15 липня 2015 року. Так Україна стала асоційованим членом «Горизонту 2020», що надало нашим учасникам рівноправний статус з їхніми європейськими партнерами, а також відкрило можливості впливу на формування змісту Програми.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-