УПЦ КП заперечує заборону патріарху Філарету очолювати помісну церкву

УПЦ КП заперечує заборону патріарху Філарету очолювати помісну церкву

Укрінформ
В Українській православній церкві Київського патріархату заперечують наявність листа від Вселенського патріархату із забороною предстоятелям УПЦ КП і УАПЦ - патріарху Філарету і митрополиту Макарію - брати участь у виборах глави нової Православної церкви в Україні.

Про це повідомив речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook.

Відповідні повідомленні, які з'явилися у деяких ЗМІ, він назвав черговим інформаційним вкиданням Москви.

“Протягом років та десятиліть Московський патріархат боровся проти автокефалії Української церкви. І головною мішенню цієї московської боротьби був і залишається Святійший патріарх Філарет. Тому зовсім не дивно, що в час, коли Святійший Вселенський патріарх Варфоломій та Президент України Петро Порошенко підписали у Вселенській патріархії документ, яким гарантовано і безпосередньо наближено момент отримання Українською церквою Томосу про автокефалію - Москвою робиться чергове інформаційне вкидання. Його явна мета - ускладнити ситуацію, посіяти суперечки, перешкодити процесу, що зараз підходить до успішного завершення”, - наголосив Зоря.

При цьому він нагадав, що раніше представники МП багато разів повідомляли перекручену інформацію чи відверту неправду, поширювали завідомо хибні «прогнози» у питанні української автокефалії. 

У зв'язку з цим речник УПЦ КП підкреслив, що процес підготовки до об'єднавчого Собору триває. “Для всіх очевидно, що він стикається і з труднощами, і з протидією - адже успішне завершення цієї справи остаточно поховає плани «Русского мира» щодо України”, - зазначив Зоря.

Водночас він наголосив, що жодної заборони на участь патріарха Філарета у виборах глави нової Православної церкви в Україні немає.

“Бути кандидатом чи ні, тобто погодитися прийняти висунення чи відмовитися - особисте канонічне та статутне право патріарха Філарета. Жодної заборони на висунення з будь-якої сторони немає і не може бути. Є обмін думками як частина нормального процесу, спрямованого до досягнення спільної мети - кращого майбутнього для Церкви в Україні”, - відзначив речник УПЦ КП.

Однак він звернув увагу, що сам виборчий процес і висунення кандидатур відбуваються лише на Соборі, отже, всі розмови до Собору відбуваються в контексті обговорення можливостей.

“Як відповідальний ієрарх Церкви та предстоятель Київського патріархату, Святійший Філарет завжди брав і бере до уваги різні рекомендації, думки та точки зору, аналізує їх та ухвалює рішення відповідно до блага Церкви. Немає жодних підстав вважати, що цього разу буде інакше”, - сказав Зоря.

На його переконання, Москва хотіла би перешкодити йому в цій справі, спонукати до помилкових рішень - тож і сіє сумніви, поширює чутки. “Але як дотепер вона не могла досягти успіху - так, переконаний, не досягне його і зараз”, - додав Зоря.

Читайте також: Порошенко і Патріарх Варфоломій підписали Угоду про співпрацю

У зв'язку з цим речник УПЦ УП наголосив, що слід довіряти лише офіційним заявам щодо процесу, які поширюються чи то від Вселенського патріархату і Патріарха Варфоломія, чи то від Київського патріархату і патріарха Філарета, а також від повноважних представників Президента України і від нього особисто. “А московські заяви нехай далі носить вітер”, - підкреслив він .

Як повідомлялося, деякі ЗМІ поширили інформацію від УПЦ Московського патріархату про нібито наявність листа від Вселенського патріархату до УПЦ КП і УАПЦ, згідно з яким голови цих церков не можуть брати участь у виборах глави нової Української православної церкви.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-