Японія розраховує на підтримку Україною проведення Експо-2025 в Осаці

Японія розраховує на підтримку Україною проведення Експо-2025 в Осаці

Фото
Укрінформ
Японія розраховує на підтримку України під час виборів міста-господаря Всесвітньої виставки “Експо-2025”, одним із кандидатів на яке є японське місто Осака.

Про це заявив посол Японії в Україні Шігекі Сумі на презентації Осаки в японському посольстві у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вибори щодо місця проведення Експо 2025 року відбудуться наприкінці цього місяця, але ми в Японії абсолютно впевнені в тому, що цим місцем буде Осака (Японія). А також ми абсолютно впевнені, що на виборах Україна підтримає Японію. Так само ми впевнені, що дуже багато українців відвідають Експо в Осаці і що на цьому Експо буде прекрасний павільйон України”, - сказав дипломат.

Посол також нагадав, що запроваджено режим спрощення візових процедур для відвідання українськими громадянами Японії, висловивши сподівання, що багато українців відвідають Японію як на Експо-2025, так і на Олімпіаді, яка відбуватиметься у Токіо 2020 року.

“Між Японією та Україною існують дуже активні і дуже конструктивні зв’язки не лише у політичній сфері, не лише в галузі економіки й фінансів, але також і в галузі культури, спорту тощо”, - підкреслив Шігекі Сумі.

Як розповів перший секретар Посольства Японії в Україні Вакуі Ацуші, презентуючи Осаку, у разі обрання японського міста для проведення виставки, вона триватиме з 3 травня до 3 листопада 2025 року на штучному острові Юмешіма поблизу міста Осака.

За його словами, темою виставки планується зробити гасло “Створення майбутнього суспільства для нашого життя” й очікується, що виставку відвідає до 28 млн осіб.

Крім того, дипломат зауважив, що орієнтована вартість будівництва — 1,1 млрд доларів США.

Читайте також: Японія пропонує туристам спеціальні знижки для відвідування Хоккайдо

У свою чергу міністр культури України Євген Нищук наголосив, що попри велику відстань, яка є між Україною і Японією, між українцями і японцями є багато спільного й Україна насправді “поділяє впевненість, що Осака прийматиме Експо-2025”.

“Я від імені уряду, від імені офіційних осіб можу казати тільки про велику підтримку, і ми справді вболіваємо щиро, аби ви отримали це право”, - сказав Нищук.

Як відомо, на проведення міжнародної виставки Експо-2025 претендують три міста: Осака (Японія), Баку (Азербайджан) та Єкатеринбург (Росія). 

Бюро міжнародних виставок (БМВ) оголосить місто-переможець на генеральній асамблеї БМВ у листопаді.

Презентація виставки Expo 2025 Осака у Посольстві Японії в Україні/Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-