У Вселенському патріархаті сказали, як називатиметься помісна церква в Україні

У Вселенському патріархаті сказали, як називатиметься помісна церква в Україні

Укрінформ
Помісна церква після надання Вселенським патріархатом Томосу називатиметься "Православна церква в Україні".

Про це сказав архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, архієпископ Тельміський Іов в інтерв'ю ВВС Україна.

"Не "Українська православна церква", тому що церква є єдина... Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі. Нова церква називатиметься по-іншому - "Православна церква в Україні"", - пояснив він.

За словами архієпископа Іова, грецькою мовою назви церков так і звучать: Православна церква в Греції, в Сербії, в Болгарії. “Слов'янські назви - Болгарська, Сербська чи Російська православна церква - вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм", - сказав він.

Як повідомлялося, 26 жовтня предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що єдина помісна православна церква в Україні, яка буде утворена на об’єднавчому соборі, матиме офіційну назву – Українська православна церква, та ще одну назву – Київський патріархат.

"Назва буде - Українська православна церква - офіційна. Друга назва - Київський патріархат", - зазначав патріарх.

Читайте також: Константинополь: Московського патріархату в Україні більше не існує

11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Водночас РПЦ у зв'язку з рішенням Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Українській церкві заявила про розрив зв'язків з Константинополем.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-