Freedom House вказали на “загрозливі тенденції” у безпеці українських журналістів

Freedom House вказали на “загрозливі тенденції” у безпеці українських журналістів

Укрінформ
Директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф вважає, що ситуація із безпекою журналістів в Україні погіршилася останнім часом.

На цьому він наголосив під час громадських слухань щодо фізичної безпеки журналістів та стану свободи слова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Останнім часом ми бачимо, що ситуація з безпекою журналістів погіршилася. Це також зафіксувала низка провідних медійних організацій, зокрема, НСЖУ, Інститут масової інформації. Також загрозливі тенденції, на наш погляд, є з боку силових структур щодо ряду видань та їхніх політичних поглядів, що несуть загрозу національній безпеці, оскільки начебто співпрацюють з РФ”, - сказав Шааф.

На його переконання, тут проблема є у відсутності необхідних доказів про порушення цими ЗМІ та санкції відносно них.

Шааф вважає, що на журналістів в Україні можуть чинити тиск навіть через їхні висловлювання або політичні погляди. “Що, на наш погляд, є загрозою не стільки свободі преси, скільки свободі пересування”, - додав він.

Читайте також: Цьогоріч у світі убили понад 100 журналістів - Press Emblem Campaign

Заступник голови Моніторингової місії ООН в Україні Бенджамін Моро також вважає, що останнім часом збільшилася кількість випадків нападів за представників ЗМІ. “Почастішали випадки нападу на журналістів та на редакції. Ми і надалі реєструємо випадки нападів на журналістів. Ми не бачимо покращення із звітуванням щодо злочинів проти журналістів”, - додав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-