Експерт каже, що міністерство для ветеранів варто створити за американським зразком

Експерт каже, що міністерство для ветеранів варто створити за американським зразком

Укрінформ
Створення Міністерства у справах ветеранів допоможе ветеранам  АТО адаптуватись до суспільного життя.

Про це заявив на засіданні круглого столу на тему "Ветерани АТО: від діалогу до працевлаштування" завідувач сектору у м. Києві Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО Володимир Примаченко.

"Створення Міністерства у справах ветеранів в Україні допоможе адаптуватись ветеранам до суспільного життя, надасть можливість працевлаштуватись", - сказав Примаченко.

Він вважає, що міністерство має бути створене на зразок американського. "Де ветерани для ветеранів. Вони створюють свої організації і працевлаштовують таких, як вони - ветеранів. У них є проекти, які фінансує держава", - зазначив він.

Примаченко додав, що в США ветеранам надаються безвідсоткові кредити.

У цьому контексті він зауважив, що в Україні наразі немає можливості ветеранам відкривати власний бізнес. "До нас  звертаються хлопці, які можуть робити гарні меблі,  металеві вироби, але їм потрібен стартовий капітал. Вони не можуть його отримати, тому що реально програма фінансування малого бізнесу не працює", - сказав Примаченко.

Читайте також: Тренінг із роботодавцями для ветеранів АТО запускають у регіонах

За його інформацією, багато працедавців беруть ветеранів на роботу без оформлення, недоплачують зарплату. "Я впевнений: створення Міністерства у справах ветеранів допоможе вирішити ці питання", - додав Примаченко.

 Як повідомлялося, у лютому 2018 року Верховна Рада України рекомендувала Кабінету міністрів створити Міністерство у справах ветеранів. Наприкінці березня Кабмін почав процес створення Міністерства у справах ветеранів. Для запуску міністерства необхідно пройти низку формальних процедур: створення нормативної бази, проведення конкурсів, затвердження положення. Фракція "Блок Петра Порошенка" (БПП) підтримала кандидатуру Ірини Фріз на посаду глави Міністерства ветеранів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-