До флешмобу з ліквідації реклами з продажу наркотиків долучилися 19 міст

До флешмобу з ліквідації реклами з продажу наркотиків долучилися 19 міст

Фото
632
Ukrinform
У 19 містах України відбувся всеукраїнський флешмоб «Намалюй життя в любові-Україна», який спрямований на пропаганду здорового способу життя, масову ліквідацію на фасадах будинків реклами та інтернет-адрес з продажу наркотичних засобів.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомила начальник відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя Міністерства молоді та спорту України Валентина Коляда.

Прес-конференція "Всеукраїнський флешмоб "Намалюй життя в любові - Україна" в Укрінформі / Фото: Овсяннікова Юлія, Укрінформ

«Мета акція - привернути увагу до питання наркоманії і, шляхом замальовування інтернет-адрес, активісти виходили в містах України, замальовували ці наркоадреси, і паралельно проводилася профілактична робота щодо небезпеки наркотиків. Адже сьогодні існує проблема низької освіченості молоді щодо того, до яких наслідків може призвести вживання наркотичних речовин», - сказала Коляда.

Зокрема, як зазначив голова правління громадської організації «Життя в любові» Володимир Курач, акція пройшла у 19 містах країни.

«Нам вдалося об'єднати велику кількість громадських організацій. У 19 регіонах України пройшла масштабна акція за участю патрульної поліції, Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції, небайдужих громадян», - сказав Курач.

Читайте також: На Запоріжжі СБУ вилучила зброю та наркотики

Водночас він зазначив, що під час акції було проведено соцопитування серед громадян.

«Нам вдалося зібрати статистику серед більш ніж тисяча людей, опитуваних у 19 регіонах щодо того, чи вони знають, що приховується за надписами на будівлях. Вік з 9 до 22 років - 96% знають, з 22 до 40 років - 39% знають, з 40 до 85 років - 86% опитуваних не знають, що знаходитися за написами. Це свідчить про те, що дорослі не знають, що за написами ховається реклама наркотиків", - зазначив він.

За словами заступника начальника Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції в Україні Ігоря Шелестюка, на сьогоднішній день проблема незаконного обігу наркотиків - це світова проблема.

«І у зв'язку зі стрімким розвитком інноваційних технологій більшість наркозлочинців в усьому світі переходять в інтернет-простір. Рекламують свій товар, наносячи написи на об'єктах інфраструктури міста: на будівлях, на парканах, на зупинках громадського транспорту і маскуючи при цьому їх сленговими назвами, які в першу чергу може знати молодь, а батьки не знають. Основні жертви, хто бачить цю рекламу і заходить на ці сайти, - це молодь», - зауважив він.

Водночас, за його словами, цьогоріч Нацполіцією ліквідовано і затримано 114 злочинних груп, які організовували збут наркотиків через інтернет.

Всеукраїнський флешмоб «Намалюй життя в любові-Україна» - соціальна акція з масової ліквідації реклами, інтернет-адрес з продажу наркотичних засобів, що зображені на будівлях та в громадських місцях по всій території України. Флешмоб було проведено 22 жовтня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-