Рева представив спрощені правила для субсидій

Рева представив спрощені правила для субсидій

Укрінформ
Міністр соціальної політики Андрій Рева на засіданні уряду представив спрощений порядок отримання субсидій для громадян, що потребують допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг.

Відповідні зміни були внесені до Постанови Кабінету міністрів України №329, повідомляє прес-служба міністерства.

Зокрема, з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняку великої рогатої худоби, яка в рік становить до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця (якщо він не сплачує податок за працівника).

Право на допомогу від уряду мають ті родини, опалювана (а не загальна) площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більш як 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства, та діти з інвалідністю.

Читайте також: Уряд прийняв рішення про підвищення ціни на газ для населення

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, якщо вартість фактично спожитої послуги менша за обсяг обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати такі категорії осіб:

безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення;

безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;

громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді домогосподарство в Україні, де зареєстрована така особа, має змогу отримати субсидію на загальних умовах.

Якщо субсидію на новий 2018/2019 рік уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися онлайн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-