Будь-які маніпуляції з поділом церковної власності є провокаціями — Нищук

Будь-які маніпуляції з поділом церковної власності є провокаціями — Нищук

Укрінформ
Міністр культури України Євген Нищук наголошує на важливості прийнятих Синодом Вселенського Патріархату рішень, що стосуються автокефалії Української Православної Церкви.

Його роз’яснення щодо розвитку подій у релігійному житті країни у зв’язку із проведенням процедури надання Томосу розміщені на Урядовому порталі.

"Сьогодні наша країна переживає історичні події, які є важливим доповненням до Акта проголошення Незалежності України. Духовне єднання і визнання Єдиної помісної Української Православної Церкви є одним з найбільших прагнень українського народу", - наголосив Нищук.

За його словами, держава не втручається в міжконфесійні відносини, немає і не може бути жодних переслідувань будь-якої релігійної громади через самовизначення - в якій церкві молитися чи який храм обрати.

На переконання міністра, будь-які маніпуляції щодо поділу церковної власності можуть бути спровоковані лише тими, хто хоче завадити процедурі надання Томосу про автокефалію УПЦ.

"Це надзвичайно тонка і чутлива річ – бажання української громади мати канонічну українську помісну церкву. Враховуючи ситуацію, ніхто собі не дозволить робити будь-які провокації щодо храму, церковної установи чи будь-якої релігійної громади, яка хоче перебувати під тією чи іншою юрисдикцією”, - додав Нищук.

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш зазначив, що стаття 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» чітко формулює поняття релігійної громади та окреслює її права. Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості.

«У цій ситуації лишається лише надати механізм реалізації. У зв’язку з цим розроблено законопроект №4128, який пояснює, в який спосіб має відбутися зміна підлеглості релігійної громади. Збори громади – це, по-перше, принцип самоідентифікації; по-друге, регулярність участі у богослужбовій діяльності; по-третє, виконавча структура громади визначає правосильність цих зборів. На основі цього відбувається вільне волевиявлення. І якщо 50%+1 особа вирішили змінити, відповідно змінюється і юрисдикційна підпорядкованість цієї громади і, відповідно, всього майна, яке належить цій громаді. Згідно з українським законодавством, кожна релігійна організація є юридичною особою і несе відповідальність за ту власність, яку вона має. Ми зацікавлені, щоб ці процеси відбувалися мирно і закликаємо учасників діалогу і комунікацій максимально конструктивно говорити», - пояснив Юраш.

Заступник міністра культури Тамара Мазур, у свою чергу, повідомила, що на підставі рішень уряду як органа, уповноваженого управляти державним майном, майно Києво-Печерської лаври та Почаївської лаври було передане у користування релігійній громаді. Але це майно залишається у власності держави, вся повнота повноважень власника залишаються у державі.

“На підставі цього рішення не обов'язково укладалися певні договори, і це є специфічна форма передачі майна релігійним організаціям, коли приймається відповідне рішення уряду“, - розповіла Мазур.

Читайте також: На Покрову поліція посилить охорону релігійних споруд

За її словами, однією з підстав для припинення користування культовими спорудами можуть бути порушення в їх використанні: використання не за цільовим призначенням або, якщо це пам’ятки, – порушення в умовах використання відповідно до охоронних договорів, або ухилення від укладення охоронних договорів.

“Ці відносини є загальними і підпорядковуються нормам цивільного законодавства і законодавства про управління державним майном, і вони однакові як для культових споруд, так і для будь-яких інших”, - наголосила Мазур.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-