Україна готова розглядати питання церковного об’єднання вже 27 років — екзарх

Україна готова розглядати питання церковного об’єднання вже 27 років — екзарх

Відео
Укрінформ
Екзархи Вселенського патріарха, які перебували в Києві для підготовки до надання Томосу українській православній церкві, прибули до Стамбула.

Їхній звіт заслухають на засіданні Синоду Константинопольського патріархату, повідомляє Радіо Свобода.

“Україна готова розглядати питання церковного об’єднання вже протягом останніх 27 років, якщо не довше — століттями вже”, - заявив в журналістам архієпископ Даниїл Памфілійський зі США.

На запитання, чи будуть гарні новини сьогодні, екзарх відповів: “Я не можу коментувати, це не в моїй компетенції. Але настрій чудовий! Всім вам Божого благословення”.

Митрополит Галльський Еммануїл із Канади, у свою чергу, наголосив, що завжди радо їздить до Києва, аби побачити ситуацію на місці. “Ми молимося і докладаємо наших зусиль, для об’єднання православних церков в Україні”, - додав він.

Читайте також: Питання Томосу обговорять після звіту екзархів - УПЦ КП

9 жовтня голова інформаційного управління УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що питання томосу для України обговорюватиметься після звіту екзархів Вселенського патріарха в Стамбулі.

Як відомо, Вселенський патріарх Варфоломій неодноразово запевняв – право і обов'язок Вселенського Патріархату – оголосити Автокефалію Української Церкви. Також Варфоломій на зустрічі з главою РПЦ Кирилом заявив, що Україна не є предметом юрисдикції Москви. 

У рамках підготовки до надання автокефалії православної церкви в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами у Києві архієпископа Даниїла Памфилійського із США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-