Укрзалізниця спрямувала півмільйона на облаштування безбар'єрного простору

Укрзалізниця спрямувала півмільйона на облаштування безбар'єрного простору

Укрінформ
Залізничники продовжують облаштовувати власну інфраструктуру, щоб зробити її більш доступною для людей з інвалідністю.

За 9 місяців 2018 року на пасажирських вокзалах та станціях було виконано 60 заходів на суму 405 тис. грн.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Українська залізниця».

«Зокрема, на вокзалі станції Коростень облаштовано санітарно-гігієнічну кімнату та тривають роботи з влаштування пандусу центрального виходу на перон вокзалу. На станціях Букачівці, Галаганівка, Ларга, Врадіївка, Сватове, Кремінна і по зупиночній платформі Морська облаштовано пандуси до будівель станцій та пасажирських платформ, а на станції Горяйнове - з'їзд до пасажирської будівлі», - йдеться у повідомленні.

Водночас, залізничники потурбувалися про допоміжні засоби орієнтації людей із особливими потребами на залізничних об'єктах. Так, на вокзалі станції Шепетівка встановлено інформаційний покажчик напрямку руху на шляху від місця паркування до будівлі вокзалу (збільшеним шрифтом та контрастними кольорами), встановлено рельєфно-контрастну попереджувальну лінію перед головним входом вокзалу.

На вокзалах станцій Вінниця, Фастів, Біла Церква встановлено піктограми, схеми, покажчики та інформаційні стенди для особливих пасажирів.

На вокзалі ст. Тернопіль вхідні двері вокзалу облаштовано звуковим орієнтиром «Метроном» для орієнтування людей з вадами зору. Встановлено кнопку виклику чергового персоналу на вокзалі станції Харків-Левада.

Читайте також: З Києва до "Борисполя" за 35 хвилин: в УЗ обіцяють запустити поїзди вже цьогоріч

На вокзалах станцій Бахмач, Миргород, Кременчук і Ромни облаштовані місця паркування транспортних засобів для маломобільних груп населення.

Працівники вокзалів та поїзних бригад на технічних заняттях постійно навчаються обслуговуванню осіб з інвалідністю на вокзалах та у вагонах пасажирських поїздів. На вокзалах продовжують роботу групи з надання допомоги у вирішення всіх питань, пов'язаних з організацією перевезень. До складу груп входять працівники медичних пунктів, чергові по вокзалах, старші квиткові касири, носії, працівники багажних відділень та інші працівники. Про наявність груп допомоги пасажирам повідомляють по гучномовному зв'язку та візуально - на інформаційних стендах та табло.

Залізничники також підтримують раніше нанесені орієнтовні знаки. Так, поновлено жовті попереджувальні лінії на 19-ти вокзалах та станціях: Дніпро, Запоріжжя-1, Одеса-Головна, Херсон, Миколаїв, ім. Т.Шевченка, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Київ-Пасажирський, Вінниця, Козятин, Жмеринка, Фастів, Біла Церква та Дарниця. На вокзалі станції Харків-Пасажирський поновлено контрастне маркування та контрастні лінії перед дверима вокзалу і на краях платформ. На вокзалі станції Бахмач нанесено попереджувальні контрастні лінії по краю всіх платформ.

Також транспортні будівельники облаштовують адміністративні будівлі виробничих підрозділів: встановлюють пандуси з поручнями до входу, кнопки виклику груп допомоги та персоналу, піктограми для людей із вадами зору, виконують контрастне маркування, позначають сходи контрастно-попереджувальними і тактильно-контрастними смугами, обладнують сходи протислизькою смугою.

Залізничники й надалі працюватимуть над забезпеченням належних умов для доступу осіб з інвалідністю до вокзалів, станцій та поїздів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-