Джапарова розповіла, як боротися з російською

Джапарова розповіла, як боротися з російською "п'ятою колоною"

Укрінформ
Питання інформаційної "п'ятої колони", яку залучила РФ у війні з Україною, є для України достатньо актуальним, проте у боротьбі з цією "колоною" Україна має використовувати демократичні методи.

Про це заявила в Херсоні у розмові з кореспондентом Укрінформу перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, яка у п'ятницю взяла участь у зустрічі з професорсько-викладацьким складом та студентами закладів вищої освіти міста, присвяченій питанню інформаційної агресії РФ проти України.

"Це питання (боротьби з російською інформаційною "п'ятою колоною" - ред.) достатньо актуальне. Але держава (Україна - ред.) не має бути таким цензором, бути такою ж самою (як РФ - ред.), використовувати такі самі репресивні інструменти, як і в Російській Федерації. Тому маємо задіювати демократичні інструменти", - сказала Джапарова.

За її словами, у даному питанні "має бути більш потужна саморегуляція, коли експертне середовище, медіа-середовище знизу каже про це". І будь-яке рішення про заборону чи закриття будь-яких ЗМІ, у разі якщо доведено - в чому саме з їхнього боку є негативний вплив чи порушення закону, має прийматися виключно через рішення суду. "Це та філософія, яка, в тому числі, передбачалась доктриною інформаційної безпеки", - наголосила перший заступник міністра.

Читайте також: У путінській Росії не може бути незалежних ЗМІ - Джапарова

Джапарова зазначила, що Росія у війні проти України, в тому числі інформаційній, шукає різні способи агресії та впливу на свідомість українців. Вона використовує для цього максимально можливі та наявні у неї інструменти. І боротися з цим не просто. "Ми живемо у світі, коли, наприклад, через супутник є доступ до російських ЗМІ. Українці мають цей доступ постійно, і, дивлячись російські ЗМІ, українці теж мають чи можуть мати певну ідеологічну обробку", - зазначила перший заступник міністра.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-