Прокуратура пояснила, навіщо прийшла з обшуком до експертного центру МОЗ

Прокуратура пояснила, навіщо прийшла з обшуком до експертного центру МОЗ

Укрінформ
Прокуратура міста Києва спростовує заяву Міністерства охорони здоров’я щодо вилучення серверів Державного експертного центру.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

Зазначаться, що прокуратура міста Києва проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо можливого заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах під час закупівлі та використання ДП "Державний експертний центр" програмного забезпечення для обліку хворих на цукровий діабет.

Із метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, на підставі ухвал слідчого судді, проводиться обшук у приміщенні ДП "Державний експертний центр МОЗ України" з метою вилучення копії відповідної комп’ютерної програми для подальшого проведення судової експертизи, пояснюють у відомстві.

Читайте також: Експерт пов’язує вилучення сервера держцентру МОЗ із приватизацією "Індара"

"Наголошуємо, що прокурором та слідчим у кримінальному провадженні будь-які дії щодо вилучення серверів з Реєстром пацієнтів, що може спричинити призупинення його роботи, не здійснюється", – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі стверджують, що слідчі дії проводяться із залученням відповідних IT-фахівців для здійснення коректного копіювання комп’ютерної програми та унеможливлення витоку конфіденційної інформації щодо пацієнтів.

У відомстві зазначають, що усвідомлюють необхідність збереження лікарської таємниці та конфіденційних даних про пацієнтів, а тому закликають керівництво Державного підприємства до співпраці зі слідством.

Читайте також: Силовики намагаються вилучити сервер із реєстром інсулінозалежних пацієнтів - МОЗ

Зокрема, просять добровільно надати ключі доступу до програмного забезпечення з метою його коректного копіювання з подальшим видаленням у присутності службових осіб ДП персональних даних пацієнтів.

Як повідомлялося, 20 вересня МОЗ заявило, що правоохоронні органи проводять обшуки в Державному експертному центрі та намагаються вилучити сервер, на якому розміщено Реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-