Порошенко: Після отримання Томосу не маємо допустити пролиття жодної краплі крові

Порошенко: Після отримання Томосу не маємо допустити пролиття жодної краплі крові

Укрінформ
Початком діалогу про створення Української Помісної Православної Церкви та надання Томосу про автокефалію стала його зустріч зі Вселенським Патріархом Варфоломієм після Великодня цього року.

Про це розповів Президент України Петро Порошенко,  зазначивши, що загалом працює над цим питанням вже три роки, інформує прес-служба глави держави.

"Розпочалася робота над Томосом з моєї першої зустрічі з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом. Мої радники і мої помічники буквально з перших тижнів, незважаючи на дуже важку ситуацію в Україні, на дуже важку ситуацію на фронті (почали цю роботу – ред.). Я вірив, я почав працювати над стратегією отримання незалежності Української Помісної Православної Церкви. Над створенням незалежної Церкви", - сказав Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу «Перший Західний» під час робочої поїздки на Львівщину.

"Коли навіть у квітні місяці цього року, після відвідання мною у Великий понеділок, одразу ж після Великодня, Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, було домовлено, що якщо будуть виконані декілька передумов, а саме: якщо звернення Президента підтримає Верховна Рада. Це позиція світської влади і я дуже дякую кожному депутату, кожному, хто проголосував, за підтримку звернення Президента", - додав він.

Читайте також: Україна вже на фінішній прямій отримання Томосу - Порошенко

Глава держави наголосив, що і після отримання Томосу Україна не допустить жодних провокацій, в які б ряси, і в які б одежі не одягалися провокатори. У нас буде збережено свободу віри. Кожен буде ходити своєю дорогою до Бога. І ми не допустимо і не маємо допустити пролиття жодної краплі крові, бо лише вірою і молитвою буде створено і буде існувати Українська Помісна Православна Церква, наголосив Президент.

Він також нагадав, що було і звернення до українських ієрархів. "І за 27 років нашої незалежності жодного разу не було випадку, коли під одним документом стояли підписи всіх ієрархів, крім частини московського патріархату. І вже з квітня місяця вони ведуть абсолютно проукраїнську роботу по допомозі у створенні української Церкви", - наголосив Глава держави.

Петро Порошенко також зазначив, що Вселенський Патріарх призначив екзархів Патріархії, "які розпочали вже роботу на фінішній прямій по наданню Україні Томосу".

Президент вкотре наголосив – українська церква має бути відділена від держави. Тим більше, від держави іноземної. "І не буде українська церква керуватися Москвою – столицею країни-агресора. Ми цього не допустимо".

Фото: president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-