Порошенко впевнений, що мовні квоти підштовхнули розвиток українського ТБ і радіо

Порошенко впевнений, що мовні квоти підштовхнули розвиток українського ТБ і радіо

Укрінформ
Президент Петро Порошенко переконаний, що завдяки мовним квотам на радіо і на телебачення ефір нарешті наповнився українським культурним змістом.

Про це він сказав під час мистецької події на честь народного артиста України, композитора Мирослава Скорика у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я переконаний, що саме завдяки мовним квотам на радіо і на телебачення ефір нарешті наповнився українським культурним змістом. На сьогоднішній день ми вже твердо можемо казати, що це є цікавий україномовний продукт. Саме квоти підштовхнули до розвитку індустрію, і у нас з'явилося набагато більше авторів і виконавців, і творче середовище буквально "вибухнуло" новими пісенними музичними колективами. Виявилось, що є що транслювати, є пісні і виконавці, і фільми, і українські музичні твори", - зазначив Порошенко.

При цьому він нагадав, що згідно з нещодавно оприлюдненим моніторингом цього року загальнонаціональні радіостанції перевиконують встановлені квоти україномовних пісень на 24%, а місцеві - на 18%.

"Перевиконання радіостанціями мовних квот демонструє, що впровадження повністю відповідає суспільному запиту", - підкреслив Президент.

Читайте також: Порошенко — про українську мову: Це стало драйвом, це стало модним

Глава держави наголосив на необхідності захисту та підтримкиі української мови. "Нещодавно я підписав указ, реалізація якого зміцнить статус української мови, сприятиме створенню єдиного культурного простору України. Бо українська мова потребує нашого з вами захисту і нашої з вами підтримки. Я переконаний, що ми з вами завершимо процес мовної деколонізації України", - сказав Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з оприлюдненими 5 вересня результатами моніторингу у першому півріччі 2018 року обсяг україномовних пісень в ефірі загальнонаціональних радіостанцій у середньому становив 54%, а на регіональних і місцевих - 48% при мінімально визначених законом квотах у 30%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-