Судді отримують анонімні дзвінки з погрозами - суддя ВСУ

Судді отримують анонімні дзвінки з погрозами - суддя ВСУ

Укрінформ
Необхідно встановити межу відкритості інформації про суддів, яка б задовольняла суспільство і гарантувала безпеку приватного життя судді.

Таку думку висловила суддя Верховного суду Ганна Вронська під час Експертної дискусії «Конкурс до Вищого антикорупційного суду. Quo vadis?», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Відверто кажучи, вже іде тиск, погрози, іноді анонімні дзвінки на мобільні телефони. І це вже не дуже смішно. Тому треба, мені здається, знайти якусь межу між тією відкритістю, яка буде задовольняти суспільство, але все ж таки і забезпечуватиме приватне життя людини, яка стає суддею, та її родини», - вважає Вронська.

Водночас вона додала, що на її думку, «така відкритість, публічність інформації про конкурсантів наразі є необхідною», проте певну інформацію краще не робити публічною. 

Читайте також: Експерти для Антикорупційного суду: вже є прізвища кандидатів

«Вона (відкритість - ред.) повинна забезпечити і довіру суспільства до тих людей, які приходять зараз до судової влади. Особливо на посади суддів вищих судів, Верховного суду, Вищого антикорупційного суду... Як на мене, якби мене питали, якусь частину інформації все-таки публічною робити не варто. Наприклад, приватні адреси, де ми живемо. У мене немає власного автомобіля, але в кого він є, мабуть не треба публічно давати номери автомобілів», - зазначила суддя. 

Таким чином, додала Вронська, треба розуміти, що суспільство повинно знати, хто стає суддею, та професійний шлях цієї людини. 

«Дуже важливо, щоб була відкрита інформація про статки і доходи людини, яка потрапляє на посаду судді. Але десь повинна бути межа», -  наголосила Вронська.

 Так, згідно із ч.7 ст.85 закону «Про судоустрій і статус суддів», суддівське досьє (досьє кандидата на посаду судді) є відкритим для загального доступу на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, за винятком: відомостей про місця проживання або перебування, дати народження фізичних осіб, їх адрес, номерів телефонів чи інших засобів зв'язку, адрес електронної пошти, реєстраційних номерів облікових карток платників податків, серій та номерів паспортів, військових квитків, місцезнаходження об'єктів власності (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться об'єкт), реєстраційних номерів транспортних засобів; відомостей про результати проведення тестувань з метою перевірки особистих морально-психологічних якостей судді (кандидата на посаду судді), загальних здібностей судді (кандидата на посаду судді), а також медичних відомостей; будь-яких відомостей та даних щодо неповнолітніх дітей, крім відомостей щодо майна, майнових прав, активів, інших об'єктів декларування, що перебувають у їх власності відповідно до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка подається суддею (кандидатом на посаду судді) та інформації, що містить державну таємницю.

У законі зазначається, що доступ до матеріалів суддівського досьє, крім вказаних вище, як до публічної інформації здійснюється виключно через веб-сайт Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Таким чином, з матеріалами досьє кандидатів, які брали участь у конкурсі до Верховного суду, можна ознайомитися на сайті ВККСУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-