В Україні з початку року зареєстрували 77 випадків ботулізму

В Україні з початку року зареєстрували 77 випадків ботулізму

Укрінформ
В Україні з початку 2018 року зареєстровано 77 випадків ботулізму, внаслідок яких захворіли 86 людей, семеро із них померли.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України.

«Переважна кількість осіб, які захворіли на ботулізм (53 людини) вживали рибну продукцію, виготовлену в побуті або невідомого походження. Інші випадки захворювання на ботулізм були пов’язані з вживанням м’ясних консервів та інших виробів з м’яса (21 постраждалий), овочів та грибів консервованих, вживання невідомого продукту зареєстровано у 3-х пацієнтів”, - зазначили у відомстві.

Епідеміологи підкреслюють, що переважна кількість харчової продукції, що спричинила отруєння, була виготовлена в домашніх умовах. 

У Центрі громадського здоров’я також акцентували, що Україна забезпечена високоякісними антитоксинами канадського виробництва, які життєво необхідні для  термінового лікування ботулізму.

Ботулізм – це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) за неправильних умов зберігання чи транспортування продуктів харчування. 

Читайте також: З початку року на ботулізм захворіли 80 осіб, з них семеро померли - МОЗ

Основними клінічними ознаками ботулізму стають різноманітні неврологічні розлади – порушення зору (двоїння або туман в очах, невиразність мови, може бути важко ковтати, відчуття сухості в роті, м'язова слабкість). Проте у кожного другого хворого першими проявами ботулізму можуть бути короткочасні симптоми загальної інфекційної інтоксикації: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, боліти живіт. Важкі форми захворювання характеризуються різким пригніченням функції дихальних м'язів, внаслідок чого за відсутності адекватної терапії смерть зазвичай настає від дихальної недостатності на 2-3-й день хвороби. У дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості. Інкубаційний період може тривати від 2-3 годин до 10 днів.

При виникненні будь-яких із цих симптомів радять не зволікати, не займатися самолікуванням, а терміново звертатися за медичною допомогою. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-