В уряді пояснили, що саме пришвидшить дію закону про зниклих безвісти

В уряді пояснили, що саме пришвидшить дію закону про зниклих безвісти

1769
Ukrinform
Україна розраховує на подальшу експертну підтримку та співпрацю з Червоним Хрестом в успішній та якнайшвидшій імплементації Закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на відкритті арт-інсталяції «Застиглі в очікуванні», організованої Міжнародним комітетом Червоного Хреста в Україні, повідомляє Урядовий портал.

«Для України ухвалення цього Закону – визначальний крок на шляху до встановлення істини, відновлення справедливості, збереження пам’яті та попередження випадків зникнення людей у майбутньому. Україна прагне пам’ятати імена своїх громадян. В Україні немає «іхтамнетів». Пам’ятник «Неизвестному солдату» - це не наш шлях. Ми відновимо пам’ять про кожного», - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем'єр-міністр та глава делегації Червоного Хреста в Україні Алан Ешліманн наголосили, що Україна є першою країною у світі, яка ухвалила закон про зниклих безвісти, перебуваючи у стані збройного конфлікту.

Зазначається, що цей закон врегульовує питання запровадження Єдиного реєстру даних про осіб, зниклих безвісти, створення ефективних механізмів для їхнього розшуку, а також передумов забезпечення права рідних і близьких на інформацію щодо зниклих родичів та на державну підтримку.

З 31 серпня до 6 вересня в залі очікування Південного залізничного вокзалу Києва можна побачити 10 фігур, що символізують родичів людей, які зникли безвісти під час збройного конфлікту на Донбасі. За останніми даними МКЧХ, з початку російської агресії на Сході України налічується щонайменше 1500 зниклих осіб.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 2 серпня набув чинності Закон «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», який визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їх родичів. Цей закон Верховна Рада ухвалила 12 липня, а 30 липня його підписав Президент України.

Документом визначаються й основні повноваження та завдання Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, що є постійно діючим дорадчо-консультативним органом при Кабінеті міністрів, порядок її утворення, перелік органів, представники яких включаються до Комісії.

Читайте також: Має бути створений єдиний реєстр зниклих безвісти на Донбасі — Геращенко

Законом також створюється Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти - електронна база даних, що міститиме відомості про осіб, зниклих безвісти, інформацію про невпізнані останки, а також про наявність чи відсутність рішення суду про визнання розшукуваних осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими. Документом визначено структуру Реєстру, порядок внесення відомостей та надання інформації з нього тощо.

Передбачено, що реалізація положень закону дозволить належним чином врегулювати правовий статус осіб, зниклих безвісти, забезпечити належний правовий захист таких осіб та їхніх родичів, а також врегулювати питання їх розшуку у відповідності до стандартів міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та рекомендацій Ради Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>