Рева обіцяє врегулювати виплату пенсійних боргів на окупованих територіях

Рева обіцяє врегулювати виплату пенсійних боргів на окупованих територіях

Укрінформ
Мінсоцполітики розробить нормативний акт, який гарантуватиме виплату несплачених пенсій українцям на окупованих територіях.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, коментуючи питання пенсійної системи та виплат пенсій внутрішньо переміщеним особам, а також українцям, що проживають на окупованих Російською Федерацією територіях, інформує прес-служба відомства.

За словами Реви, діючим законодавством України передбачено лише два варіанти утворення заборгованості виплат пенсій - із вини підрозділів Пенсійного фонду або пенсіонера.

Міністр зазначив, що нині виникла непередбачувана ситуація - форс-мажорні обставини, спричинені військовим вторгненням та окупацією Російською Федерацією частини територій України.

"Ми повинні на законодавчому рівні врегулювати це питання і сказати нашим людям, що, незалежно від того, коли була припинена виплата пенсій, вони мають право на її отримання за увесь цей період. Це буде прописано, якщо не в законі, то у постанові Кабінету міністрів, і ми це зробимо. Це принципово, тому що люди повинні знати, що держава про них не забула", - заявив Рева.

Він наголосив на необхідності припинення спекуляцій щодо питань пенсійних виплат на окупованих територіях, оскільки держава повністю визнає свої зобов'язання перед українцями, які вимушено залишилися у захоплених державою-агресором населених пунктах.

Разом із тим, зазначив Рева, повне знищення агресором та підконтрольними йому бойовиками державної інфраструктури унеможливлює виконання передбачених законом функцій органами влади, зокрема, здійснення виплат пенсій на окупованих територіях.

Читайте також: Пенсійний фонд завершив фінансування пенсій за серпень

Також у держави відсутня можливість забезпечення там законності, безпеки громадян, надання медичної, правової чи будь-якої іншої допомоги.

У Мінсоцполітики зазначають, що згідно статті 7 Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" пряму відповідальність за ситуацію, що стала наслідком збройного вторгнення, несе окупант, але зобов'язання держави щодо виплати пенсій громадянам України, які проживають на цих територіях, буде обов'язково виконано.

Кошти будуть виплачені в повному обсязі, одразу після невідворотного процесу деокупації українських земель так, як це передбачено восьмим пунктом Мінських угод, наголошують у відомстві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-