Притягнення за тероризм: Верховний суд дав роз’яснення щодо

Притягнення за тероризм: Верховний суд дав роз’яснення щодо "Л/ДНР"

Укрінформ
Для притягнення до відповідальності за створення терористичної групи чи організації не потрібне рішення держорганів про визнання певної діяльності терористичною.

Про це йдеться у постанові Верховного суду.

"Встановлення в кримінальному провадженні ознак певної організації та відповідної мети її діяльності є підставою для визнання відповідної діяльності терористичною. При цьому таке визнання здійснюється судом у конкретному провадженні на підставі наявних матеріалів. Водночас існування окремого судового рішення, рішення органу законодавчої чи виконавчої влади про визнання діяльності терористичною для притягнення особи до кримінальної відповідальності за ст.258-3 КК України не вимагається", - йдеться у постанові.

Зазначається, що за вироком Дзержинського міського суду Донецької області від 15 лютого 2017 року громадянку М. було визнано винуватою в тому, що вона з метою сприяння учасникам злочинної організації встановила контакт з особою, котра знаходилась у м. Горлівці Донецької області, і передавала цій особі інформацію розвідувального характеру щодо підрозділів ЗСУ, розміщених у м. Торецьку та на його околицях.

Хоча орган досудового розслідування пред'явив М. обвинувачення у сприянні терористичній організації, суд першої інстанції перекваліфікував її дії як заздалегідь необіцяне сприяння учасникам злочинних організацій шляхом надання інформації. Ухвалюючи дане рішення, суд виходив з того, що наразі відсутнє будь-яке рішення суду або нормативний акт, яким "ДНР" визнано терористичною організацію.

Читайте також: Під Маріуполем сили ООС арештували прибічника бойовиків

З такою аргументацією погодився і Апеляційний суд Донецької області, який залишивши вирок місцевого суду без змін. Однак, на думку Верховного суду, апеляційний суд не врахував, що поняття терористичної організації визначено у ст.1 закону України "Про боротьбу з тероризмом", а також ст. 28 КК України. Терористична організація виділена як вид злочинної організації зі спеціальною метою здійснення терористичної діяльності.

У ВС вказують, що поза увагою Апеляційного суду Донецької області залишилася заяви та звернення Верховної Ради до міжнародних організацій, національних парламентів держав світу щодо діяльності "ДНР" як терористичної організації.

У результаті розгляду даної справи ВС скасував ухвалу апеляційного суду та призначив її новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-