Для меморіалу Небесної сотні пропонують дві “адреси”

Для меморіалу Небесної сотні пропонують дві “адреси”

Укрінформ
Меморіал Героям Небесної сотні доцільно відкрити в Українському домі або у відремонтованому приміщенні Будинку профспілок.

Таку думку висловлювали учасники засідання круглого столу в Укрінформі 15 серпня.

«Там, де зараз відповідно до підсумків конкурсу, проведеного Міністерством культури, має бути меморіал Небесної сотні, ходили вороги з рушницями. Я наголошую, що ми виступаємо за створення такого меморіалу, але для цього є ціла низка об'єктів, починаючи від Будинку профспілок, що був найважливішою точкою протистояння, - сьогодні він реконструюється і там можливий меморіал Небесної сотні», - зазначив голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павло Мовчан.

Зі свого боку, народний художник Анатолій Гайдамака вважає, що об'єкт можна розмістити в міжнародному виставковому конгрес-центрі міста Києва «Український дім».

«У нас же є меморіальні місця. Один із них - Український дім, два верхні поверхи якого порожні. Так чому би зараз швидко не відкрити меморіал в Українському домі, адже там був штаб, звідки було видно місце події, не чекаючи, поки буде побудовано нову будівлю і не витрачаючи шалені гроші на це?» - зауважив Гайдамака.

Читайте також: Меморіал Небесної сотні. Де і яким має бути

Як розповів Мовчан, земельна ділянка орієнтовною площею 1,22 га по колишні вулиці Інститутській, де заплановано будівництво Меморіалу Небесної сотні, передбачалася для Національного художнього музею України, який мали відкрити ще в 2001 році.

«Ми не відкидаємо важливість будівництва Меморіалу Небесної сотні. Але він має бути споруджений на тому місці, яке відведено вже 20 років тому під Національний художній музей. Указами трьох президентів України було підтверджено право на це будівництво для Національного музею», - зауважив він.

Народний художник України, колишній генеральний директор Національного художнього музею Анатолій Мельник пояснив, що через старовинну будівлі Нацмузею, що по вулиці Грушевського, проходить міська теплотраса, а тому у випадку будь-якої надзвичайної ситуації музейні фонду можуть бути знищені.

«По-друге, музей не має де зберігати свої твори. Були пропозиції перенести їх до інших приміщень, зокрема в Український дім або Мистецький арсенал, але вони не набули документального підтвердження. Тому на сьогодні музей не може розвиватися», - зауважив Мельник.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів на кращу проектну пропозицію щодо об'єкта "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції гідності" було оголошено 23 жовтня 2017 року.

Усього на конкурс було подано 65 заявок із 12 країн.

У березні 2017 року Президент Петро Порошенко узаконив надання землі під Музей Революції гідності.

14 вересня 2017 року Київрада надала земельну ділянку орієнтовною площею 1,22 га для цього музею.

Місце розташування меморіально-музейного комплексу визначено безпосередньо на території, де відбувалися події Революції гідності - на Алеї Героїв Небесної сотні.

Небесною сотнею називають загиблих у Києві під час подій Революції гідності у грудні 2013-го - лютому 2014 року. Тоді загинули 98 людей. Всього загиблими під час Революції Гідності вважаються 108 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-