Лікарка, яка відмовила у допомозі ветерану АТО, стала секретарем Комісії з питань етики

Лікарка, яка відмовила у допомозі ветерану АТО, стала секретарем Комісії з питань етики

Укрінформ
Директор Національного інституту раку (НІР) Олена Колеснік спростувала інформацію про те, що Ганну Губареву - лікаря-онколога, яка відмовилася лікувати онкохворого бійця АТО, поновлено на посаді лікаря-гематолога.

Про це Колеснік заявила в коментарі Укрінформу в понеділок.

На її переконання, лікар не повинен працювати з хворими після таких висловів.

"Вона зараз не лікує і не консультує хворих, а працюватиме у сфері наукових, дисертаційних робіт. Вона звільнена з посади лікаря-гематолога у відділенні гематології і не поновлена на цій посаді як лікар", - зазначила Колеснік.

Вона підтвердила, що Губареву обрано на посаду секретаря Комісії з питань етики при НІР.

"У кожному великому медичному закладі є комісія з питань етики. Я не впливаю на прийняття рішення етичного комітету. Це їхнє рішення, але хай зроблять тепер перевибори. Такий комітет займається, зокрема, й питаннями правильного застосування ліків у дисертаційних, наукових роботах. Цей комітет повинен чисто технічно опрацювати багато джерел... Ганна Олександрівна працювала лікарем 32 роки. Вона висококваліфікований фахівець. Лікувала у 1986-ому чорнобильців. Дуже багато співробітників нашого інституту виступають за те, щоб вона не була викинута із соціуму. Губарева є старшим науковим співробітником за званням. Дуже поважні медики, усі члени комісії наполягали на тому, щоб вона залишилася на цьому посту. На посаді секретаря Губарева мала працювати на волонтерських засадах, безоплатно", - сказала Колеснік.

Вона припустила, що найближчим часом відбудуться перевибори секретаря Комісії з питань етики.

За словами очільниці НІР, Губарева до інциденту ніколи не дозволяла собі сепаратистських висловлювань у колективі.

"Цей випадок був уперше. До цього жодних скарг від хворих на лікаря не було", - сказала Колеснік.

Читайте також: Лікарку, яка відмовилася лікувати ветерана АТО, поновили на посаді - ЦПК

Вона також підкреслила, що онкохворий боєць АТО, якому Губарева відмовила у лікуванні, нині лікується в онкогематологічному відділенні НІР та отримує високодозову терапію, його стан здоров'я стабілізовано.

Як раніше повідомляв Укрінформ з посиланням на Центр протидії корупції, Губареву після гучного звільнення поновили на роботі та навіть підвищили, "тепер вона секретар Комісії з питань етики при національному Інституті раку, яка відповідає за погодження проведення клінічних випробувань в Інституті".

6 червня видання CBN опублікувало інтерв'ю спецпризначенця з міста Кропивницький Віталія Драгана, який розповів про відмову у пільговому лікуванні в Національному інституті раку. За його словами, лікар установи Ганна Губарева заявила, що жодних пільг для лікування Драгана немає.

7 червня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун опублікувала в Twitter лист з Національного інституту раку за підписом керівника установи Олени Колеснік з визнанням поведінки лікаря неетичною та повідомленням про її звільнення із займаної посади.

Втім, як ідеться в листі, спеціальних програм, фінансованих державою для пільгових категорій громадян, в Інституті немає.

Народний депутат Ганна Гопко 13 серпня оприлюднила на своїй сторінці у Facebook звернення до в.о. міністра охорони здоров’я Супрун "з проханням з’ясувати, на яких підставах директор Національного інституту раку Олена Колеснік поновила на посаді лікарку інституту Ганну Губареву"

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-